Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Uysal Ailesine Hoş Geldiniz: Netflix’in Yeni Dizisi “Uysallar”

21 Mart 2022
Uysal Ailesine Hoş Geldiniz: Netflix’in Yeni Dizisi “Uysallar”

Netflix, Hakan Günday’ın kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda Onur Saylak’ın oturduğu yeni dizisi “Uysallar”ın fragmanını yayımladı.

Şu son zamanlarda seyir takvimimizin Netflix’in yerli projeleriyle dolduğunu söylesek yeridir. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru “Kulüp” gündemimizdeyken, henüz birkaç hafta önce “Pera Palas’ta Gece Yarısı”yla tanışmıştık. (Sahi, Pera Palas yazımızı okumuş muydunuz?) Şimdiyse sırada senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı, yönetmenliğini Onur Saylak’ın üstlendiği “Uysallar” dizisi var. Uysallar’ın başrollerini ise Haluk Bilginer, Öner Erkan, Songül Öden ve Uğur Yücel paylaşıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca İbrahim Selim, Umut Yeşildağ, Nilay Yeral, Bilyana Jovanovska ve Serkan Altunorak gibi isimler yer alıyor. 30 Mart’ta yayımlanacak Uysallar dizisi, toplam 8 bölümden oluşacak.

Uysallar, 2020 yılında çarpık kentsel dönüşümlü İstanbul’un keşfedilmemiş sokaklarında ve yükselmeye devam eden plaza, rezidanslarında geçen, üst-orta sınıf mimar Oktay Uysal’ın ve onun geniş sayılabilecek ailesinin kim olduğunu sorgulama ve uyanış hikâyesini anlatıyor. İstanbul’un tanımlanamayan şehir görselliğinde alternatif bir aile öyküsü sunan dizi, aynı zamanda izleyicinin aklına şu soruyu düşürüyor: “Ben en son ne zaman mutluydum?” Öner Erkan’ın hayat verdiği Oktay da kendisine bu soruyu sormuş olmalı ki, geçirdiği panik atak krizlerinden birinin ardından “punk” yaşamı deneyimlemeye karar veriyor. Ondan sonrası ise aile fertlerinin çözülmeye başlayan kriz dolu halleriyle devam ediyor.

Netflix, Uysallar
Uysallar

Fragmandan anladığımız kadarıyla “Uysallar”, bizi son zamanların en ilginç aile hikâyelerinden birine davet ediyor. O vakit, hoş bulduk diyerek izlemeye Uysallar fragmanından başlayalım: