Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Ocak Ayında Netflix’te Ne Var?

2 Ocak 2024
Ocak Ayında Netflix’te Ne Var?
 Ocak ayında Netflix’e gelecek en iyi dizi ve filmleri bir araya getirdik.

“Kübra”, Yağmur Taylan & Durul Taylan

Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Ahsen Eroğlu, Ahmet Mümtaz Taylan gibi ünlü oyuncuların yer aldığı Yağmur ve Durul Taylan imzalı Kübra dizisi şimdiden merak konusu oldu. Sıcak Kafa ile gündeme gelen Afşin Kum’un yeni eseri, 18 Ocak’ta yayınlanacak. Dizide, Gökhan isimli genç bir adamın sanal arkadaşlık grubundan gelen bir mesajla hayatının altüst olmasının ardından gelişen olaylar konu alınıyor. “Kübra” isimli hesaptan gelen mesajlarda kimsenin bilmediği olaylarla ilgili esrarengiz bilgiler var. Geleceği öngörüyormuş gibi görünen bu mesajlar yüzünden Gökhan’ın dizi boyunca dostu da düşmanı da iyi ayırt etmesi gerekecek.

“Griselda”, Andres Baiz

Griselda Blanco’nun hayat hikâyesinden ilham alınarak hazırlanan bu mini dizide, 1980’lerden 2000’lerin başına kadar yeraltı dünyasına öncülük eden uyuşturucu kartellerinden birinin kuruluşu anlatılıyor. Üç oğlu ve bir kilo kokainle Medellin’den Miami’ye kaçan Griselda Blanco’nun, gittikçe büyüyen bir uyuşturucu imparatorluğunun acımasız patroniçesine dönüşmesinin hikayesini içeren bu altı bölümlük dizi 25 Ocak tarihinde yayına girecek. Hayretle izleyeceksiniz.

Ocak Ayında Netflix
Ocak Ayında Netflix

“Kar Kardeşliği”, Juan Antonio Bayona

Netflix’in bir diğer merakla beklenen filmi Kar Kardeşliği’nde uçak kazasından sağ kurtulan ve hayatta kalabilmek için mücadele veren bir ragbi takımının başından geçenler konu ediliyor.  Film, gerçek bir hikâyeden ve bu hikâye üzerine yazılmış kitaptan uyarlanmış. 1972 yılında Şili’ye gitmek üzere Uruguay Hava Kuvvetleri Uçuş 571’e binen 45 yolcu, And Dağları’nın tepesine yakın bir yerdeki buzulda kaza yapar. 45 yolcudan sadece 29’u sağ kalmıştır. Soğukta hayatta kalma savaşına giren kazazedeleri benzersiz, zorlu ve hatta insan üstü bir mücadele beklemektedir. İspanyol yapımı filmin yönetmeni, “Kıyamet Günü” ve “The Orphanage” gibi filmlerin de yönetmeni J.A. Bayona. Oyuncuları arasında ise Enzo Vogrincic, Agustin Pardella ve Diego Vegezzi yer alıyor. Film, 4 Ocak’ta yayına girecek.

Ocak Ayında Netflix
Ocak Ayında Netflix

“The Brothers Sun”, Kevin Tancharoen

Justin Chien, Sam Song Li, Highdee Kuan, Joon Lee ve Oscar ödüllü Michelle Yeoh’un oyuncu olarak yer aldığı, hem komedi hem de aksiyon içeren bu dizide Sun ailesinin başından geçenler anlatılıyor. Tayvan’da güçlü bir mafya lideri bir suikastçı tarafından vurulur. Mafya babasının büyük oğlu, acımasız bir katil olarak hayatını sürdüren Taipei gangsteri Charles Sun da annesi ve küçük kardeşini korumak amacıyla Los Angeles’a gelir. Uzun bir aradan sonra bir araya gelen Charles ve ailesini büyük sürprizler ve istemeden de olsa çıkardıkları çeteler arası bir savaş beklemektedir. 4 Ocak’ta yayına girecek olan The Brothers Sun izleyenleri çokça heyecan ve bolca maceraya sürükleyecek gibi duruyor.

Ocak Ayında Netflix
Ocak Ayında Netflix

“Uçuk Bir İş”, F. Gary Gray

Uçuk Bir İş, Londra’dan Zürih’e nakledilen 500 milyon dolarlık altın külçelerini çalmak için bir araya gelen usta hırsız ve ekibinin, 12 bin metre yükseklikteki bir uçakta nefesleri kesecek soygunu gerçekleştirme çabasını anlatıyor. Yönetmen koltuğunda F. Gary Gray otururken, oyuncu kadrosunda Kevin Hart, Vincent D’Onofrio, Ursula Corbero ve Sam Worthington gibi isimler var. Aksiyona doyacağınız film, 12 Ocak tarihinde tüm dünyayla aynı anda Netflix Türkiye’de.

Ocak Ayında Netflix
Ocak Ayında Netflix

“Breakpoint”: 2. Sezon

Tenis severler Breakpoint’ın ikinci sezonunun gelişine çok sevinecek. Bu sezonda Grand Slam turnuvalarını ele alan belgesel, tenis oyuncularının verdikleri mücadeleler ve zafer için döktükleri teri gözler önüne serecek. Novak Djokovic, “Tenisin kötü çocuğu” Nick Kyrgios, Paula Badosa ve Tunuslu oyuncu Jabeur gibi tenis tarihinde söz sahibi kişilerin yaşadıklarına ve röportajlarına yer verilen belgeselin ikinci sezonu 10 Ocak. İzlerken onlarla birlikte heyecanlanmamak elde değil!

Ocak Ayında Netflix
Ocak Ayında Netflix

“Evreni Yutan Çocuk”, Anthony LaPaglia

Aynı isimli romandan uyarlanan ve büyük ilgi gören Evreni Yutan Çocuk, dizi olarak 11 Ocak’tan itibaren Netflix’te. Avustralya yapımı bu sürükleyici dizinin oyuncu kadrosunda Travis Fimmel, Phoebe Tonkin, Simon Baker gibi başarılı oyuncular yer alırken yönetmenliği Bharat Nalluri, Jocelyn Moorhouse ve Kim Mordaunt paylaşıyor. Dizi 80’li yıllarda ailesini bir arada tutmaya çalışan bir çocuğun hikâyesini anlatıyor. 12 yaşındaki Eli Bell’in hayatı karmakarışık çünkü babası kaybolmuş, annesi hapiste ve üvey babası eroin satıyor. Sorumlu bir yetişkin bulmakta zorlanan Eli’nin imdadına hiç de iyi bir şöhreti olmayan Slim yetişiyor. Büyüklerin acımasız dünyasıyla çocukluğun büyülü masumiyeti arasında kalan bu geçiş hikâyesi herkesi derinden etkileyecek.

Ocak Ayında Netflix
Ocak Ayında Netflix