Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Şubat Ayında Netflix’te Ne Var?

29 Ocak 2024
Şubat Ayında Netflix’te Ne Var?
Şubat ayı gelince birçok insanın aklına aynı şey geliyor; Sevgililer Günü. Bu soğuk kış günlerinde sevdiklerinizle birlikte izleyebileceğiniz film, dizi ve belgeseller için şubat ayında Netflix’te neler olduğuna göz atın.

“Kül” – Erdem Tepegöz

Başrollerinde Alperen Duymaz, Mehmet Günsür ve Funda Eryiğit’in olduğu, yapımcılığını AY Yapım’ın üstlendiği filmde görünüşte kusursuz bir evlilikleri olan Gökçe (Funda Eryiğit) ve eşi Kenan’ın (Mehmet Günsür) bir kitapla hayatlarının değişmesi konu alınıyor. Erdem Tepegöz’ün yönetmenliğini yaptığı filmde, çiftin sahip olduğu yayınevine gelen bir kitap taslağı, okuduğu anda Gökçe’yi etkisi altına alır. Kül adlı kitabın ve doğal olarak yazarın peşine düşen Gökçe, gizemli yazarı bulduğunda kendini de geri dönüşü olmayan karmaşık bir ilişkinin ortasında bulacaktır. Film, 9 Şubat’ta yayına girecek.

Şubat Ayında Netflix’te Ne Var?
Şubat Ayında Netflix

“Avatar: The Last Airbender” – Albert Kim

Animasyon severlere müjde! Nickelodeon Animasyon Stüdyoları’nın efsane animasyonu “Avatar” büyük bir merakla bekleniyordu. Dizide, dört element konusunda da ustalaşmaya çalışan “Avatar” isimli bir çocuğun savaş halindeki dünyayı kurtarmaya çalışması ve onu kurtarmaya yemin etmiş azılı düşmanıyla savaşmak durumunda kalması anlatılıyor. Aksiyona ve maceraya doyacağınız “Avatar: The Last Airbender”, 22 Şubat’ta bölümler halinde izleyicilerle buluşacak.

Şubat Ayında Netflix’te Ne Var?
Şubat Ayında Netflix

“Einstein ve Atom Bombası” – Anthony Philipson

Ünlü fizikçi Albert Einstein’ın Nazi Almanya’sından kaçışı ve kaçtıktan sonra yaşadıklarını ele alan tarihi belgeselde, hem gün yüzüne çıkmamış arşiv görüntülerine hem de Aidan McArdle, Andrew Havill, Rachel Barry gibi başarılı oyuncuların Einstein ve çevresindekileri canlandırmalarına tanık olacağız. 16 Şubat tarihinde yayına girecek olan Einstein’ın kendi sesini de duyacağımız bu drama-tarihi belgeselinde ünlü dâhinin zihnine ve hayatına daha yakından bakacaksınız.

Şubat Ayında Netflix’te Ne Var?
Şubat Ayında Netflix

“Aşk Oyunu” – Trish Sie

Sevgililer Günü’nü bir romantik komedi filmiyle taçlandırmak isteyenler, 14 Şubat günü vizyona girecek olan “Aşk Oyunu” tam size göre. Flört tekniklerinde uzman olan New Yorklu spor yazarı, arkadaşlarının baş danışmanıdır. Baştan çıkarma konusunda taktikler veren Mack’in asıl kuralı ise tek gecelik aşkları gerçek bir ilişkiye döndürmemektir. Ama bir gün hiç beklenmedik bir olay yaşanır ve Mack âşık olur. Ünlü ve yakışıklı oyuncu Tom Ellis’in başrollerinde olduğu bu romantik komedide kendisine Gina Rodriguez, Damon Wayans Jr. gibi oyuncular eşlik ediyor.

“One Day” – Nicole Taylor

David Nicholls’ün çok satan kitabı One Day, bu kez mini dizi şeklinde Netflix’e geliyor. Dexter ve Emma adlı iki karakterin bir gün boyunca beraber geçirdikleri zamana odaklanan dizi, 1988 yılında bir mezuniyet gecesinde tanışan iki gencin romantik ve bir o kadar dokunaklı ilişkisini anlatıyor. Leo Woodall, Ambika Mod, Essie Davis’in yer aldığı mini dizi 8 Şubat’tan itibaren izlenebilir.

Şubat Ayında Netflix’te Ne Var?
Şubat Ayında Netflix

“A Killer Paradox” – Ggomabi

9 Şubat’ta yayınlanacak Kore yapımı dizide sıradan bir üniversite öğrencisinin nasıl bir katile dönüştüğü konu alınıyor. Ardı ardına gelen ve “yanlışlıkla” işlediği cinayetlerle seri katile dönüşen baş karakterimiz kendisini yakalamaya çalışan kurnaz dedektifle uğraşmak zorunda kalıyor. Başrollerde Choi Woo-Shik, Son Suk-ku ve Lee Hee-joon yer alan Güney Kore dizi gerilim sevenler için birebir.

“Öldür Beni Sevgilim” – Filip Zylber

2019 yılında Seda Akan, Murat Boz’la izlediğimiz “Öldür Beni Sevgilim”in bu kez Polonya versiyonunu izleyeceğiz. Çok da iyi geçinemeyen evli çiftin başına bir gün talih kuşu konar ve piyangodan büyük ikramiye kazanırlar. Ancak bu para ikisi için de felaketlere yol açar. Çift, hayaller kurmak yerine birbirlerinin kuyusunu kazmaya ve akıl almaz cinayet planları kurgulamaya başlar. Yönetmen koltuğunda Filip Zylber’ın olduğu film, 13 Şubat günü yayında.

“Kuvvetli Bir Alkış” – Berkun Oya

“Bir Başkadır” ve Cici gibi yapımlarla başarı kazanan Berkun Oya yeni mini dizisi “Kuvvetli Bir Alkış” ile 29 Şubat’ta tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de izleyici karşısına çıkacak. Başrollerde Aslıhan Gürbüz, Fatih Artman, Cihat Süvarioğlu’nu ve konuk oyuncu olarak Uraz Kaygılaroğlu, Cengiz Bozkurt, Devrim Yakut, Nur Sürer ve Menderes Samancılar gibi başarılı oyuncuların yer aldığı dizinin konusu çekirdek bir ailenin yaşamını ele alıyor. “Portakalda vitamin olmaya duyulan özlem” sloganıyla yola çıkan mini dizide bir anne, bir baba ve çocuğun on yıllara yayılan yolculuğu ele alınıyor.

Şubat Ayında Netflix’te Ne Var?
Şubat Ayında Netflix

“Orion ve Karanlık”

Emma Yarlett’ın popüler çocuk kitabından uyarlanan “Orion ve Karanlık”, 2 Şubat’ta Netflix’e geliyor. Dreamworks işbirliğiyle gerçekleşen filmin senaryosu Oscar’lı yazar ve yönetmen Charlie Kaufman’a ait. Orion, yükseklikten, evcil hayvanlardan, karanlıktan kısacası her şeyden korkan ama hayal gücü son derece yüksek bir çocuktur. Bir gece ziyaretine Karanlık adında bir yaratık gelir ve bu yaratık onu korktuğu bütün şeylerden kurtarmaya adeta ant içmiştir. Orion’u alır ve dünya turuna çıkartır. Korkular üzerine düşündüren ve onlarla başa çıkmayı anlatan film, ailece izlenecek harika bir yapım.