Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Como Gölü Kıyısında Mücevher Koleksiyonu: Sixième Sens par Cartier

6 Temmuz 2021
Como Gölü Kıyısında Mücevher Koleksiyonu: Sixième Sens par Cartier
Cartier’in yeni mücevher koleksiyonu Sixième Sens par Cartier, Como Gölü kıyısında düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı.

Tüm dünya normalleşmeye bir adım daha yaklaşırken Cartier’in yeni koleksiyonu Sixième Sens par Cartier için Como Gölü kıyısında düzenlediği lansman bu normalleşme adımlarına ışıltı kattı. Gelelim altıncı hissinizi uyandıracak bu mücevher koleksiyonuna: Mücevher dünyasının duygusallığını simgeleyen koleksiyondaki parçaların yüz yıllık değerli taşlarla biçimlenen hareket illüzyonlu tasarımı, mücevher tasarımına yeni bir boyut getirmiş.

Meride Gerdanlık

Elmas, oniks ve kaya kristaliyle tasarlanan kolyenin hipnotik dama tahtası şeklindeki deseni sürekli hareket halindeymiş gibi bir izlenim veriyor. Yakından bakıldığında mücevherlerin farklı boyutlarda yerleştirildiğini görüyoruz, ki bu da gerdanlıktaki hipnotize edici görünümü sağlıyor.

Pixelage Gerdanlık

Panter kürkü deseninden ilhamla tasarlanan gerdanlık, gücü ve asaleti temsil ediyor. Bir yandan taşların dizilişiyle parlak çöl kumlarının sakin akışını boyna taşıyor.

Como Gölü Kıyısında Mücevher Koleksiyonu: Sixième Sens Par Cartier
Sixième Sens par Cartier

Sharkara Gerdanlık

Pembe tonların bir araya geldiği Sharkara da turmalinler, renkli safiler, parlak turuncu granatlar ve ışıltılı elmasların birleşimi halinde hayat buluyor. Pembe tonlarındaki gerdanlık için koleksiyonun en romantik parçası diyebiliriz. Koleksiyonun bir başka pembe parçası olan Phaan yüzük de 8.20 karatlık yakutun 4.01 karatlık gül kesim pırlantanın üzerine yerleştirilmesiyle tasarlanmış, bu iki farklı elementin bir araya gelmesi yine bu yüzükte de bir hareket illüzyonu yaratıyor.

Alaxo Gerdanlık

Ve gelelim Alaxo’ya… Koleksiyonu yazmak üzere incelemeye başladığımda gözüme ilk çarpan gerdanlık Alaxo oldu, ben de favori parçamı sona saklayarak bitiriyorum Sixième Sens par Cartier’i. Cartier’in mücevherat el ustalığındaki hünerlerini ortaya seren Alaxo, tıpkı diğer parçalar gibi yine hareketleri olan bir gerdanlık. Bu gerdanlıkta bir dizi zümrüt ve elmas birbirlerine harekete izin verilecek şekilde minik metal köprülerle bağlanmış. Dokusu ve kromatik yoğunluğu ise göz alıcı. Bu hareketli koleksiyon, âdeta aylardır içimizde sakladığımız hareket etme arzusunun ışıltılı bir yansıması.