Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Tiffany & Co.’dan Herkes İçin Bir Mücevher Koleksiyonu

31 Ağustos 2022
Tiffany & Co.’dan Herkes İçin Bir Mücevher Koleksiyonu
Tiffany & Co. 1 Eylül’de ilk cinsiyetsiz mücevher koleksiyonunu satışa sunuyor.

Marilyn Monroe’ya hayranlığımız sonsuz, fakat “Mücevherler, kadınların en iyi arkadaşıdır” demek bugünkü anlayışımızla oldukça cinsiyetçi bir ifade. Mesela koyu renkli ve hacimli kol saatlerinin yalnız erkekler için üretildiğini kim söylemiş? Yahut mücevherlerin, erkekler için de baştan çıkarıcı parıltılar olmadığını… Bugün artık pek çok erkek çeşitli şekillerde mücevher takmayı seviyor, Tiffany & Co.’nun yeni duyurduğu cinsiyetsiz mücevher koleksiyonu Tiffany Lock da bu trendin zarif bir göstergesi.

Tiffany &Amp; Co.’dan Herkes İçin Bir Mücevher Koleksiyonu
Görseller: Tiffany & Co.

“Kural yok, herkese açık” mottosuyla piyasaya sürülen koleksiyon, birlikteliğin ve kapsayıcılığın bir simgesi olarak tasarlanmış. 1837’de kurulan Tiffany & Co. 50’li yıllara kadar asma kilitler üretmişti, marka sonralarında ise kolye ve diğer aksesuarlarında asma kilit motifini kullanmaya devam etti. Bu koleksiyonda da asma kilit motifi için arşivlerden yararlanılmış; beyaz, sarı ve pembe altından tasarlanan bileziklerden bazıları pırlantalarla süslenmiş. Koleksiyonda toplam 4 bilezik yer alıyor.

Modern ve yalın çizgilerle hazırlanan koleksiyona bugünlerde markanın websitesinden ulaşmak mümkün, eylül ayından itibaren ise mağazalarda satışa sunulacak. Mücevherler herkesin en iyi arkadaşıdır diyenlerin hoşuna gidecek bir diğer haber ise ocak ayında koleksiyona ek stiller eklenecek olması.

Tiffany &Amp; Co.
Tiffany & Co.