Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Yeni Maserati Tridente

22 Nisan 2024
Yeni Maserati Tridente
Maserati, tamamen elektrikli motorlu teknesi Tridente’yi tanıttı.

Bu sene 110. yıldönümünü kutlayan İtalyan otomobil markası Maserati, geçtiğimiz yıl tamamen elektrikli ilk otomobili GranTurismo Folgore ve tam elektrikli güç aktarma organlarıyla çalışan ilk SUV aracı Grecale Folgore modellerini tanıtarak elektrikli araç yolculuğuna başlamıştı. Marka, geçtiğimiz günlerde tanıttığı Tridente elektrikli motor teknesiyle denizlere de açılıyor.

Maserati Tridente
Maserati

İtalyan otomobil markası, halihazırda açık denizlerde boy gösteren 70 metrelik Multi70 adlı trimarana sahipti. Markanın şık İtalyan stilini yansıtan bu yeni tekne ise 34 metre boyunda ve tamamen elektrikli yeni bir motorlu tekne ile geliştirilmiş.

Göllerde ve sahilde günlük seyir için tasarlanan Tridente, 600 HP güç üreten iki elektrikli motorla ve 252 kWh kapasiteli batarya ile donatılmış. Tekne yeniden şarj edilmeye ihtiyaç duymadan 25 knot seyir hızıyla 43 mil boyunca yol alabiliyor. Ayrıca tam yol 40 knot hıza ulaşabiliyor. Yolcu kapasitesi ise 8 kişi.

Tekne, 200 yılı aşkın bir süredir Amerika’nın Maine Eyaleti’nde yat ve tender inşa eden Hodgdon Yachts’ın zanaatkârları ile birlikte tasarlanmış. Maserati’nin İtalyan tasarım kodlarını taşıyan Tridente, ilk bakışta pembe altın kaplamasıyla bakışları üstüne çekiyor. Teknenin gövdesi ise karbon fiberden üretilmiş.

Yeni Maserati Tridente
Marka geçtiğimiz günlerde yeni serisi GranCabrio Folgore’nin lansmanını gerçekleştirdi. Markanın ilk tam elektrikli ikonu GranTurismo Folgore ve Trident tarihindeki ilk yüzde 100 elektrikli SUV olan Grecale Folgore’nin ardından bu yeni Maserati ile marka, mevcut tam elektrikli ürün yelpazesini tamamladı. Elektrikli motorlu tekne Tridente ise Maserati’nin Vita Power ile işbirliğiyle bu lansmanda duyuruldu.

Yolcu kapasitesi 8 kişi olan Tridente’nin kıç tarafında bir güneşlenme minderi ve denize açılan merdivenli yüzme alanı bulunuyor. Lüks tekne, U şeklinde bir salonu da misafirlerini karşılıyor. Güvertenin altında ise yatak odasına bağlı bir banyo yer alıyor.