Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Bugüne Kadarki En Güçlü Cadillac: 668 HP Cadillac CT5-V Blackwing

18 Mart 2021
Bugüne Kadarki En Güçlü Cadillac:  668 HP Cadillac CT5-V Blackwing

Cadillac CT5-V serisinin merakla beklenen son otomobili 2022 CT5-V Blackwing tanıtıldı.

2022 CT5-V Blackwing, CT5 serisinin tarihsel öneminin yanı sıra, bugüne kadar üretilmiş en güçlü Cadillac motoruna sahip olmasıyla da önem taşıyor. 2022 yazında satışa sunulması beklenen Cadillac serisinin bu yeni aracı V8 motoru ile güçlendirilmiş. Otomobil, dış görünümün ve iç tasarımındaki yeni tarzıyla dikkat çekiyor. Yeni ismi, Cadillac CT5 hayranlarının kafasını karıştırmasın: Cadillac CT5-V Blackwing, aynı serinin sadece daha sportif versiyonu.

Cadillac Ct5-V Blackwing

Güçlendirilmiş V8 motoru ve eklenen Eaton süper şarjı sayesinde, aracın neredeyse anında şarj olması yapılabilmesi mümkün. Bu sayede, saatte 200 milin üzerinde bir hıza ulaşması da mümkün olacak. Ayrıca, motorun Tremac altı ileri manuel şanzımanla birleştirilecek olması da aracın gücünü artıracak yeniliklerden biri. Klasik CT5 kabiniyle aynı olacak CT5-V’in içi oldukça geniş ve ferah bir şekilde dizayn edilmiş. 18 yönlü ısıtmalı ve soğutmalı ön koltuklara sahip araç, üst düzey kalitede deri ile döşenmiş.

İsteğe bağlı olarak spor ve mikro fiber koltuklar da tercih edilebiliyor. Gövde boyutunun da CT5 serisindeki araçlarla aynı olduğu verilen bilgiler arasınd. Aracın gösterge ekranı bir tür zamanlayıcı özelliğine sahipken performansı ölçmek için bir veri kaydedicisi seçeneği de sunuluyor.

Aracın tüm özellikleri ve listesi şimdilik net değil. Yine de, 85.000 dolar gibi bir taban fiyatı olacağı düşünülüyor.