Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

2027’de Uzayda Konaklayacağız

17 Mart 2021
2027’de Uzayda Konaklayacağız

Gelecekten beklentimizin huzurla sokaklara çıkıp dolaşmak olduğu aşikar olsa da içten içe hayallerin hücrelerimizin her bir zerresini ele geçirdiği, ekstrem gelişmeler bekleyenlerimiz de eminiz ki vardır. Lakin bu hayal dünyasında asıl soru şu; kaçımızın hayallerini uzaya gitmek süslüyor olabilir? Kaçımız uzayda bir tatilinin hayaliyle yanıp tutuşuyor olabiliriz?

Hayal kurmanın sınırı olmasa da uzayda spa keyfi yaşamayı yahut kısa bir uzay yürüyüşünden sonra lüks bir uzay restoranında yemek yiyip sonrasında da bir konsere katılmayı şimdiye dek bize hayal ettirecek tek ortam Jetgiller’de mevcuttu. Durum böyle olunca detaylı bir açıklamayla birlikte Voyager Station “Büyük düşünün, çünkü 2027’de yeni tatil mekanınız belli oldu” diyor.

2027’De Uzayda Konaklayacağız
Uzayda

Orbital Assembly inşaat şirketinin 2027’de tamamlamayı planladığı proje dışarıdan bakıldığında bir dönme dolaba benzese de otelin içi şimdiye kadar gitmekten keyif aldığımız lüks otellerden farksız. 280 kişilik yapılması planlanan otelin içinde restoranlar, spa, spor salonu, konser alanı, bar ve bilimsel araştırma bölümü yer alacak.

2027’De Uzayda Konaklayacağız
Uzayda

Yerçekimsiz ortamda süzülen müşteriler görmek istemeyen şirket merkezkaç kuvveti kullanarak yarattığı yapay yerçekimi ile bu problemi de ortadan kaldırmış. Yapmanız gereken tek şey üç günlük bir tatil için 5 milyon dolarınızı yanınıza alıp mekiğe binmek ve uzay tatilinin tadını çıkartmak.