Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Şarap İmalathanesinde Ultra Lüks Otel

15 Kasım 2021
Şarap İmalathanesinde Ultra Lüks Otel

Ödüllü Cabernet Sauvignon bağlarının tam kalbinde yer alan Four Seasons Resort and Residences Napa Valley, Kaliforniya’nın yeni keyif adresi.

Şarap İmalathanesinde Ultra Lüks Otel
Şarap İmalathanesinde Ultra Lüks Otel

Güneşli Kaliforniya’nın şarap bağları ve bol yıldızlı restoranlarıyla ünlü Napa Vadisi, uzun zamandır beklediği Four Seasons Oteli’nin açılışını kutluyor… 1 Kasım’da kapılarını aralayan ve keyifli Napa hayat tarzını Kanadalı otel grubunun seçkin hizmetiyle buluşturan Four Seasons Resort and Residences Napa Valley, 85 odası ve süitiyle, bölgedeki ünlü Calistoga kasabasında yer alıyor. Panoramik dağ ve üzüm bağı manzaralarını gözler önüne seren açık alanlarla çevrili resort’un tam kalbinde, çalışır vaziyetteki Elusa Şaraphanesi dikkat çekiyor. Şarabın üzüm bağından kadehe uzanan yolculuğunda Four Seasons misafirleri tadım odasında ve Truss adlı otel restoranda ödüllü Elusa şaraplarını deneyebiliyor ya da odalarına sipariş verebiliyor. Ayrıca bizzat bağbozumuna katılarak şarap yapım sürecini keşfedebiliyor. Napa Vadisi’nde odanızdan adım atar atmaz kendinizi eşsiz bir şarap imalathanesinde bulabileceğiniz tek resort burası… Bu özelliğiyle de vadiye sıra dışı bir hizmet getirdiği kesin… Bağların sahibi Thomas Rivers Brown, “Üretimimiz için kullanılacak en güzel sıfat, minimalist olurdu” diyor, şaraplarını tanımlarken… Tamamen elde ve sınırlı sayıda üretilen Elusa şarapları, hizmet anlayışında benzer bir çizgiyi takip eden Four Seasons markasıyla kusursuz bir ikili oluşturuyor.

Bu çok özel resort’taki en büyük konut, 315 metrekarelik müstakil Estate Villa. Villada özel havuza ve bahçeye bakan devasa bir teras, terasa açılan büyük bir salon, sinema salonu, açık ve kapalı yemek alanları ve banyolu üç yatak odası bulunuyor.

Şarap İmalathanesinde Ultra Lüks Otel
Şarap İmalathanesinde Ultra Lüks Otel

Michelin yıldızlı ünlü şef Erik Anderson’ın yeni mekânı olan Truss Restaurant+Bar, Four Seasons Resort and Residences Napa Valley’nin imza restoranı. Saint Helena dağlarının göz kamaştırıcı güzelliğine karşı “çiftlikten sofraya” felsefesini temeline alan modern bir mutfak sunan Anderson, Napa Vadisi’nde yeni bir fine dining seçeneği arayanları ağırlıyor. Restoranda Michelin yıldızlı yemeklere 250 şaraplık muazzam bir şarap listesi eşlik ediyor. Tabii resort’taki en büyülü deneyim bu olmasa gerek. Bağların tam kalbinde yer alan ısıtmalı devasa havuzda yüzmek, büyülü bir bağbozumu tatili yaşamak isteyenlerin ajandasında çoktan yerini aldı. Bu arada otelin rezidanslarının çoktan satıldığını da belirtelim.

Şarap İmalathanesinde Ultra Lüks Otel
Şarap İmalathanesinde Ultra Lüks Otel