Beş Yıldızlı Kanvas Oteller

Doğaya dönüşün coşkuyla kutlandığı bugünlerde ünlü otel şirketleri kanvas süit ve villalardan oluşan resort’ları art arda hizmete sokuyor. Ayaklı küvetlerden cibinlikli yataklara ve sonsuzluk havuzlarına pek çok detayın düşünüldüğü çadır otellerde doğayla bütünleşmenin keyfini yaşayın. 

especiallyafrica.com

Rosewood Luang Prabang, Laos

Rosewood Hotels izniyle

16 ülkede 28 otel işleten Hong Kong merkezli ünlü Rosewood Grubu, ilk çadır kampını şirketin butik otel hizmetine bağımlı hale gelen sadık misafirlerinin hizmetine sundu. Denize kıyısı olmayan dağlık Laos’ta kapılarını açan Rosewood Luang Prabang’ın çadır villaları, ilhamını bu egzotik ülkenin antik tapınaklarından alıyor.

Rosewood Hotels izniyle

Kolonyal tarzda dekore edilen altı çadırlı otel, etrafını çevreleyen haşmetli sıradağlar ve ormanlarla doğa tatili sevenlerin Asya’daki sığınaklarından biri olmaya aday.  


Olare Mara Kempinski, Kenya

Olare Mara Kempinski

Afrika’nın safari turizmi, Kempinski Grubu’nun Kenya’da açtığı lüks çadır kamp ile âdeta sınıf atladı diyebiliriz. Ödüllü pek çok doğa belgeselinin çekildiği Maasai Mara’da, en fazla sayıda aslanın yaşadığı bölgelerden Olare Motorogi’deki Olare Mara Kempinski, cibinlikli yataklar ve ayaklı küvetlerle dekore edilen lüks çadırlarının yanı sıra özel havuzlu balayı çadırıyla da dikkat çekiyor.

Olare Mara Kempinski

Kampın en uç noktasında, diğer çadırlardan izole olarak konumlandırılan kanvas balayı süiti, Afrika savanlarında son derece romantik bir balayı tatili vadediyor.


Four Seasons Tented Camp Golden Triangle, Tayland

Four Seasons Hotels & Resorts izniyle

Four Seasons, yıllar önce kanvas otellerin geleceğin yıldızı olacağını öngörmüşçesine Tayland’da açtığı ilk çadır kampla bu alanda yolu açtı ve her zaman adından söz ettirmeyi başardı. Four Seasons Tented Camp Golden Triangle, egzotik bambu ormanlarının arasından yükselen bir vaha…

Four Seasons Hotels & Resorts izniyle

19’uncu yüzyıl kaşiflerinin yaşam tarzlarından ilhamla dekore edilmiş 15 ultra lüks çadırdan oluşan kamp, misafirlerine sunduğu ayrıcalıklı hizmetle dünyanın en pahalı otelleri listesinde başı çekiyor.


Capella Ubud, Bali

Capella Hotels izniyle

Bali’nin denize inen kesif yağmur ormanlarının arasında çadırdan odalarda konaklamak, doğayla bütünleşmenin en lüks yollarından biri olsa gerek… Asya’nın ödüllü turizm şirketlerinden Capella Hotels’in imzasını taşıyan Cabella Ubud, çadır kamp tasarımında gelinen en üst noktanın temsilcisi…

Capella Hotels izniyle

Bunda, otelin ödüllü tasarımcısı Bill Bensley’nin payı çok büyük. Yeşilin bin bir tonunu yansıtan ormanların içinde asılıymış hissi veren otelin kanvas villalarının hepsinde büyük birer sonsuzluk havuzu bulunuyor. 


Belmond Savute Elephant Lodge, Botswana

Belmond Safaris izniyle

22 ülkede hizmet veren butik otelleri, trenleri ve cruise seyahatleriyle tanıdığımız Belmond, çadır konaklama alanında çığır açacak projeleriyle kendine Afrika’nın büyülü ülkesi Botswana’yı başlangıç noktası olarak seçti.

Belmond Safaris izniyle

Dünyanın en kalabalık fil sürülerine ev sahipliği yapan Chobe Ulusal Parkı’ndaki Belmond Savute Elephant Lodge, muhteşem çadırlarında misafirlerine yaban hayatıyla lüks bir ortamda bir araya gelme fırsatı sunuyor.

Belmond Safaris izniyle

Kampın önündeki geniş su birikintisinde yüzlerce fili susuzluğunu giderirken izlemek, eşi benzeri olmayan bir deneyim…


Fairmont Mara Safari Club, Kenya

Fairmont Mara Safari Club

Bir diğer dev otel şirketi Fairmont da çadır kamplara yatırım yapanlar arasında yerini aldı. Maasai dansçılarının sizi şarkılarla karşıladığı Kenya’daki Fairmont Mara Safari Club, üç tarafı kıtanın en büyük nehirlerinden Mara Nehri ile çevrili, yeşillikler içinde 51 çadırlı lüks bir kamp. Geçtiğimiz yıl aşırı yağışlarda zarar gören bu muhteşem doğa resort’u şu sıralar yeniden inşa ediliyor. Otelin çadır spa’sında Kenya’ya özgü yerel terapilerle dinlendikten sonra restoranın bulunduğu geniş verandadan nehirde yüzen suaygırlarını ve timsahları izleyebilirsiniz.

Aman-i-Khás, Hindistan

Aman Resorts izniyle

Çadırdan konaklama çözümleri konusunda projeler üretmeye devam eden Aman Resorts’un bir başka kanvas oteli de Hindistan’da misafirlerini ağırlamayı bekliyor. Aman-i-Khás, nesli tehlike altındaki Bengal kaplanlarını ve Asya leoparlarını görebileceğiniz konumuyla ülkenin kolonyal kültürünün yanı sıra yabanıl doğal güzelliklerini keşfetme fırsatı da sunuyor.

Aman Resorts izniyle

Moğolların çadırlarından esinlenen kamp, sadece 10 kanvas süitten oluşuyor. Her biri 100 metrekare genişliğindeki çadırlar yatak odası, giyinme odası ve oturma odası olarak üç ayrı bölümden oluşuyor. Güneşlenme teraslarına sahip çadırların doğa manzaraları ise nefes kesiyor diyebiliriz.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir