Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Zarif Bir Kadının Zamanı

21 Aralık 2020
Zarif Bir Kadının Zamanı

Kadın saatleri konusundaki tarihi eskiye dayanan Omega, Trésor serisini ilk kez 1949’da ortaya çıkarmıştı. Saatin en dikkat çekici yanlarından biri, kasa arkasında gizli aynası.

Zarif Bir Kadının Zamanı
Zarif Bir Kadının Zamanı

Müzesinde de görülebileceği gibi kadın saatleri konusunda tarihi çok eskiye dayanan Omega, Trésor’u ilk kez 1949’da piyasaya çıkardığında saatin içindeki hazineye, yani Calibre 4061 mekanizmaya gönderme yapıyordu. Bu, hassasiyetiyle bilinen, sade mekanizma, üç ibreli saatin pembe altın kasasının ince ve zarif olmasının anahtarıydı.

De Ville Trésor, yeni Co-Axial mekanizmasıyla yıllar sonra; 2014’te yeniden karşımıza çıkmıştı. Sonrasında da her yıl yenilenen seri, şimdi Ay ışığından ilham alan alaşımı, yeni renkleri ve materyalleriyle daha da çeşitlendi.

Pırlanta kenarlı ve ince-uzun Roma rakamlı indeksleriyle De Ville’in yeni modelleri, 36 ve 39 mm ebatlardaki paslanmaz çelik veya 18 ayar Moonshine altından üretilmiş. Kadranlar, kabartmalı ipeksi desenler ve beyaz sedef kubbeli 18 ayar Moonshine veya Sedna altından oluşuyor. Çelik modellerdeki akrep ve yelkovan detayları rodyum kaplama iken altın versiyonda akrep ve yelkovan pırlanta detaylı olarak karşımıza çıkıyor. En yeni Trésor koleksiyonunda rodyum, yeşil renk deri kayış seçenekleri yanında 36 mm’lik ten rengi kayışlı pembe model seçeneği de sunulmuş.

Zarif Bir Kadının Zamanı
Zarif Bir Kadının Zamanı

Her modeldeki kasa kıvrımlarını izleyen 36 adet tek kesim pırlanta ve kurma tacı üzerindeki kırmızı sıvı seramik Omega çiçeği üzerine yerleştirilmiş ek pırlanta ise koleksiyonun alametifarikaları.

Omega’nın 5 yıllık garantisiyle sunulan bu De Ville saatlerinin en eşsiz özelliği ise “Her Time” desenli, parlatılmış ve ayna efekti verilmiş kasa arkaları. Saatin arkasındaki çiçek desenli gizli ayna, diğer özellikleriyle birlikte, gerçekten üzerine düşünülmüş bir kadın saatinin emareleri.

Zarif Bir Kadının Zamanı
Zarif Bir Kadının Zamanı