Yeni Bir Ten Yaratmak

Bir kadının en iyi arkadaşı mücevherleri olabilir, fakat Hermès Lignes Sensible Koleksiyonu kadınlara biraz daha fazlasını vadediyor: Işıltılarıyla yeni bir ten!

Mücevherlerin elbette ki yalnızca ışıltılarıyla ilgilenmiyoruz; formları ve vücutta nasıl durduğu diğer önceliklerimiz arasında. Değerli taşları aydınlatan ve ortaya çıkaran da tam olarak bahsettiğimiz bu özellikler oluyor. İşte bu noktada da devreye mücevher ustasının zanaat becerisi devreye geliyor ve asıl ışıltı, yeteneğin de dahil olduğu bu noktadan sonra doğuyor.

Hermès’nin yeni mücevher koleksiyonu Lignes Sensibles da mücevherattaki becerinin vücuda geldiği bir koleksiyon, ki burada “vücuda gelmek” deyimi ikinci bir ten vadeden takılar eşliğinde anlam sınırlarını aşıyor. Damla taşlar ve karmaşık geometrik formlarla birlikte tenin şehvetli parlaklığının yüceltildiği bu koleksiyon Pierre Hardy’nin elinden çıkmış. Öyle ki koleksiyonun çizgileri, ten üzerindeki hafif eskizler gibi vücudun etrafında akıp giden kıvrımları andırıyor.

Sulu boya tonlarındaki taşlar kırmızı altının yumuşaklığıyla harmanlanıyor. Tercih edilen bu tonlar; ten rengine, dudak kıvrımlarına ve hatta irise özel gölgeler yakalıyor. Koleksiyon için “Yeni bir ten yaratıyor” derken pek de haksız sayılmayız değil mi? Koleksiyonun renk skalası geniş: Mavi, pembe, yeşil, sarı, turuncu ve kahverengi yakut ve elmasların ortak özelliği tıpkı ten gibi biraz esrarengiz ve eşsiz olarak canlanmaları.

Bir önceki koleksiyonumda bedenle olan bağlantı, zincir gibi metaforlarla sağlanıyordu. Burada ise bunu doğrudan sağladım. Mücevherler şimdi teninize her zamankinden daha yakın. Tenle bir olmak simbiyozuna yeniden dönmek istedim.

Pierre Hardy
À l’écoute serisindeki el takıları, bir yüzük ve bileziği bir araya getirerek bir eldiven gibi eli sarıyor.
Hermès Réseau Lumière kolye, beyaz altının çeşitli tonlarından 356 safirle tasarlanmış. Hem beyaz taşlar hem de kıvrımlı salınımıyla birlikte bir kadının zarif boyunun çevrelemekte oldukça mahir görünüyor.
Siyah rodyum kaplamalı ve krem ay taşı vurgulu pembe altın, pavé setli bir yaka ve uzun kahverengi pırlanta zincirlerden oluşan Ondes Miroirs kolye. Boynu saran kolye, göğsünüzden aşağı doğru salınıyor.