Yeni Bir İfade Takınmak: Rolls-Royce Phantom Series II

Rolls-Royce’un aristokrat modellerinden Phantom’un sekizinci nesli, Phantom Series II ile geliyor. Yeni seri, tasarım değişiklikleri ve önemli bir bilgi-eğlence sisteminin yükseltilmesiyle güncelleniyor.

Lüks otomobil dünyasından haberleri aylardan beri elektriklenmeleriyle kaleme alıyoruz. Fakat meşhur İngiliz otomobil markası Rolls-Royce bu sefer elektrik akımına kapılmıyor, yerine incelikli geometrik değişikliklerle tasarımında yeni bir ifade takınmaya hazırlanıyor. Bu yıl sekizinci nesli üretilen Phantom Series II siluetinde ince değişikliklerle çıkıyor ortaya. Araca önden bakıldığında gördüğümüz “RR” Badge of Honor ve Spirit of Ecstasy maskotu daha belirgin hale getirilmiş örneğin. Gece karanlığında kendini daha çok belli etmesi içinse farlar, karmaşık lazer kesimli çerçeve yıldız ışıklarıyla süslenmiş, ki bu da içerideki Starlight Headliner ile görsel bağlantı oluşturuyor.

Phantom Series II’nin tanıtımını kutlamak ve Rolls-Royce’un bespoke kabiliyetini göstermek isteyen İngiliz markası, adını metal platinin gümüş-beyaz kaplamasından alan Phantom Platino’yu tasarlamıştı. Elle boyanmış, el işlemeli ipek iç mekâna sahip yeni nesil, kumaşın ipeksi hikâyesini gözler önüne seriyor.

Ön koltuklar Rolls-Royce derisi ile, arka koltuklar ise kumaşla kaplanmış. Yeni otomobilde iç mekânın tonları, iki farklı kumaşın birleştirilmesiyle elde edilmiş. Kumaşların biri İtalyan değirmeninde üretilmiş, diğeri ise parlak cilası için seçilen bambu liflerinden elde edilmiş. Bu bambu kumaş, iç tasarımda yaygın olarak bulunan ve püsküllü bir görünüm sunan daha büyükçe simgelerle işlenmiş. Bu tasarım, Phantom’un gösterge paneli saatinde de görülüyor. Surround, geleneksel bir malzemenin modern bir uygulaması olan 3D baskılı seramikten yapılmış, sonrasında buzlu bir ahşap sete yerleştirilmiş.

Otomobilin en göz alıcı yanlarından biri ise tavanda gördüğümüz Starlight Headliner. Rolls-Royce Platino için özel olarak üretilen bu tasarımda, yıldızlar boydan boya arka tavanı kaplıyor.

Bu yeni Phantom aynı zamanda bünyesinde “Rolls-Royce Connected” uygulamasını da barındırıyor. Bu yeni uygulama, otomobil sahibi bir etkinliğe, restorana ya da bayiye giderken bir navigasyon görevi görüyor. Bunun yanı sıra aracın mevcut durumu ve güvenlik kontrolleriyle ilgili bilgileri de ekrana yansıtıyor. Yenilenen teknolojisi, iç mekânda kullanılan tonları, kumaşları ve ipeksi dokusuyla bu yeni Phantom serisi tam bir aristokrat otomobili.

Phantom Platino

Fotoğraflar: Rolls-Royce
Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir