Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Volvo’nun Elektrik Açılımı

17 Mart 2021
Volvo’nun Elektrik Açılımı
Otomotiv sektörünün elektrik akımına dahil olduğu, sürdürülebilir teknolojilerin otoyollarda dört teker üzerinde seyir aldığı günlerde, pek çok marka tamamen elektrikli otomobil üretimine geçeceği tarihleri altını çizerek işaret ediyor. 

İsveçli otomotiv devi Volvo, 2030 yılından itibaren içten yanmalı motorların hepsine veda edecek, en azından lider markanın yaptığı açıklama ve belirlenen hedef bu yönde. 2030’a henüz epey bir vakit varken Volvo, elektrik akımının marka üzerindeki etkilerini bir bir yansıtmaya devam ediyor. XC40 Recharge’ın X olmadan piyasaya sunulan, güncellenmiş, yeni modeli C40 Recharge, XC40’ın güçlü kardeşi olarak nitelenebilir. Tasarımsal anlamda bakıldığında C40’ın coupé modellere daha yakın bir duruş sergilediği görünüyor. 

Volvo Xc40_C40 Recharge
Volvo Xc40_C40 Recharge

Volvo C40 Recharge’ın Tasarım Farkı

Yeni tasarım, selefine kıyasla yere 7 santim daha yakın, ki bu tasarıma daha sportif bir duruş katıyor. XC40’taki gibi C40 da çift motorlu AWD bir kurulum ile piyasaya sürülecek. 0-100 km/sa ivmelenmesini 5 saniyenin altında tamamlayan tasarım, 408 beygir güç ve 660 nm tork üretebiliyor. Tamamen şarj edilmiş bir halde 420 kilometre menzile ulaşabilen aracın uzaktan güncellemeler sayesinde daha uzun bir menzil kaydedebileceği de Volvo’nun düştüğü dipnotlar arasında. 2021 yılına C40 ile hızlı ve çevre dostu bir giriş yapan Volvo, 2025 tarihine kadar 5 yeni EV modeli daha piyasaya sunacak. 

Volvo’nun Elektrik Açılımı
Volvo