Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Tudor Black Bay’in Pembe Kadranı

2 Nisan 2024
Tudor Black Bay’in Pembe Kadranı
Dünyanın en büyük saatçilik fuarı Watches and Wonders’a sayılı günlere kala duyurulan Tudor Black Bay Chrono Pink ile Tudor tüm gözleri üzerine çekti.

Tudor, geçtiğimiz hafta marka elçisi David Beckham’ın futbol kulübü Inter Miami’nin resmi partneri olduğunu duyurmuş, çok geçmeden ise Inter Miami’nin pembe tonlarını kadranına taşıyan Tudor Black Bay Chrono Pink’i saat meraklılarıyla buluşturmuştu. Herkesi şaşırtan bu pembe kadran ilhamını yalnız Beckham’dan almıyor, markanın bir diğer elçisi müzisyen Jay Chou’nun bu renge olan sevgisi de ilham kaynaklarından biri gibi duruyor.

Tudor Black Bay Chrono Pink’

Tudor Black Bay Chrono Pink’in pembe kadranı, kontrast oluşturacak iki siyah alt kadran, saat 6 yönünde bir tarih penceresi ve beyaz ibrelerle tasarlanmış. Modelin su geçirmezliği tarih penceresinin üzerine kırmızı harflerle yazılırken saniye ibresinin ucu da kırmızı renkte.

Tudor Black Bay'In Pembe Kadranı
70 saatlik güç rezerviyle gelen Tudor Black Bay Chrono Pink, kalibre MT5813 ile çalışıyor.

Saatin 41 mm çapındaki çelik kasasına Tudor’un geçen sene Watches and Wonders’ta tanıttığı beş bağlantılı çelik bilezik eşlik ediyor. Çelik bilezik Tudor’un ayarlanabilir T-fit tokası ile tasarlanmış.

Pembe kadranıyla Black Bay Chrono Pink’in “ana akım” bir model olmadığını belirten Tudor, bu limitli seride kaç saat olacağını henüz açıklamadı. Ancak basın bülteninde çok az sayıda olacağı ifade ediliyor. Her ne kadar Tudor, pembe renkli kadranı revaçta olan saat trendlerinin dışında konumlandırsa da 2023 pembe kadranları hatırı sayılır miktarda gördüğümüz bir yıl olmuştu.