Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

HAUS ile Otomobil ve Saat Tutkunları Buluşuyor

17 Şubat 2021
HAUS ile Otomobil ve Saat Tutkunları Buluşuyor

IWC Schaffhausen’ın Big Pilot’s Watch saatine ve Mercedes Benz’in G-Class otomobiline odaklanan konsept mağaza HAUS, Hong Kong’da açıldı.

IWC Schaffhausen ve Mercedes Benz, 2004’ten bu yana yaptıkları işbirlikleriyle pek çok başarılı işe imza attılar. Yakın zamandakilerden biri, 2013 yılında IWC’nin, Mercedes-AMG Petronas Motorsport Formula One ekibine “Resmi Mühendislik Ortağı” olmasıydı. Mühendislikte ve tasarımdaki becerilerini birleştirerek ortaklıklarını sürdüren bu iki marka, geçtiğimiz günlerde Hong-Kong’daki konsept mağaza HAUS’u açtıklarını duyurdu. Almancada “ev” anlamına gelen HAUS, Alman otomobil markası ve İsviçreli saat markasının hem tasarım hem de mühendislikteki güçlerini birleştirdikleri bir çatı olacak.

Haus Ile Otomobil Ve Saat Tutkunları Buluşuyor

Bu yeni konsept mağazayı IWC’nin yönetici müdürü Peter Lao şöyle anlatıyor: “Hem otomobil hem de saat tutkunları için eşsiz bir mekân yarattık. Konsept mağazamız, yaratıcılığın farklı etkinliklerle bir araya geleceği bir platform; üyeler burada fikirlerini paylaşabilir ve iletişim kurabilirler. Başlangıç için her iki markanın en tanınmış iki modelini vurgulayacağız: Big Pilot’s Watch ve G-Class.”

Haus

HAUS, ziyaretçilerin IWC’nin saatlerini ve Mercedes’in otomobillerini deneyimleyebilecekleri bir galeri şeklinde tasarlanmış. Birinci katta bulunan restoran ise mağazanın göz alıcı yanlarından birisi. Restoranın mutfağı Tatler Dining Kitchen tarafından yönetiliyor ve menü özel olarak hazırlanıyor. Bunların yanı sıra özel bir üyelik programı da sunuluyor. IWC saat sahipleri saatlerinin seri numaraları, Mercedes otomobil sahipleri ise plaka numaralarıyla üyelik başvurusu yapabilecekler. HAUS üyeleri için çok çeşitli avantajlar sunuluyor, bunlardan bazıları şöyle: İki haftada bir düzenlenen etkinlikler, özel günler ve doğum günleri için öncelikli masa rezervasyonları, Tatler Dining Kitchen’ın lezzetli mutfağından yararlanma imkânı.

Peki, açılış konseptinde odaklandığı Big Pilot’s Watch ve G-Class modelleri için neler söylenmişti? IWC’nin yaratıcı direktörü Christian Knoop, Big Pilot’s Watch için şöyle diyor: “Büyük kasa, büyük kurma kolu, kolay okunaklı kadran ve diğer her detay bir amaçla tasarlanmış. Piyasadaki başka hiçbir pilot saati, böyle bir tasarım DNA’sını böylesine yaratıcı tekniklerle birleştiremez.”

G-Class için ise Daimler Group’un baş tasarımcısı Gorden Wagener ise şunları söylüyor: “G-Class serisi işlev ve güzelliğin en iyi kombinasyonu. Hiçbir otomobil, lüks ve konforu böyle bir sağlamlıkta tasarlayamaz.” Her iki modelin ikonik olduğu düşünülürse iki markanın oluşturduğu konsept mağaza da adından oldukça söz ettirecek gibi duruyor.