Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Dubai’nin En Yeni 10 Restoranı

9 Haziran 2022
Dubai’nin En Yeni 10 Restoranı

Gastronomi deneyimi açısından fark yaratması beklenen adresler, Latin Amerika’dan Japonya’ya uzanan bir lezzet yelpazesi sunuyor.

sebnemdenktas.com

Zuma

Dünyanın en iyi çağdaş Japon restoranları listesinde yer alan Zuma nihayet Arap Körfezi’nde… Şanına yakışır şekilde, dünyanın en yüksek gökdeleni kabul edilen Burj Halife’nin içinde açılan restoranın, tanıdık menüsü ve favori lezzetleriyle özellikle ekspatların iş çıkışı uğrak yeri olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Dubai’nin En Yeni 10 Restoranı

Amazonico

Madrid’in dünyaya kazandırdığı bir gastronomi markası… Yağmur ormanları temalı iç tasarımı, Amazon bölgesinin gastronomik mirasına dayanan mutfağı ve yüksek enerjisiyle Amazonico şu an şehrin popüler mekânlarından. Rooftop barı sabahın erken saatlerine kadar “elektro-pikal” parçalar döndüren DJ’leriyle neredeyse 24 saat yaşayan bir eğlence merkezi…

Dubai’nin En Yeni 10 Restoranı

Tabu

The St. Regis Downtown, Business Bay’in 23’üncü katında yer alan Tabu gerçek anlamıyla bir Japon fine dining restoranı… Sıra dışı dekorasyonunu muhteşem şehir manzaralarıyla süsleyen Tabu’da ünlü şef Roberto Segura’nın sürekli değişen inovatif tariflerini canlı gastronomi seansları eşliğinde tadabilirsiniz.

Dubai’nin En Yeni 10 Restoranı

Flamingo Room

Jumeirah Al Naseem Oteli’nde hizmete giren Flamingo Room’un muhteşem yeşil-altın rengi şampanya barı, zebra desenli sandalyeleri ve aynalı balık pullarıyla kaplı duvarları büyük ilgi toplayacak. Oysaki esas övgüyü mutfak hak ediyor. Afrika tatlarından esintiler sunan paylaşımlık tabaklardan elde edilen gelirin bir kısmının doğa koruma çalışmalarına aktarıldığını belirtelim.

Dubai’nin En Yeni 10 Restoranı

The Pods

Bluewaters Adası’nda benzersiz bir deneyim olan The Pods’ta yerinizi ayırtın. 168 kişiye kadar oturma kapasitesine sahip, sıra dışı tasarımlarda toplam 22 lüks yemek bölmesi sunan restoranda Çin, Japonya ve Tayland’dan modern dokunuşlarla zarif Pan-Asya mutfağının derinliklerini keşfedebilirsiniz.

Dubai’nin En Yeni 10 Restoranı

Beach Bar & Grill

One&Only Royal Mirage’ın palmiyelerle dolu yemyeşil bahçeleri içinde yer alan ve yeni bir çehreye kavuşturulan Beach Bar & Grill, şef Mauro Colagreco’nun ünlü lezzetlerini deneyebileceğiniz muhteşem bir mekân. Colagreco’nun Arjantin mirasına dayanan et yemekleri sağlıklı garnitürlerle sunuluyor.

Dubai’nin En Yeni 10 Restoranı

Hōseki

Japoncada mücevher anlamına gelen Hōseki’de sıra dışı bir yemek deneyimi sizi bekliyor. Bvlgari Oteli’nin bu yeni adresinde belirli bir menü yok. Şef Masahiro Sugiyama, doğrudan Japonya’dan gelen günlük ürünlere ve konukların yemek tercihlerine göre kişiye özel yemekler hazırlayarak ağırlıyor misafirlerini…

Dubai’nin En Yeni 10 Restoranı

La Maison Ani

Tanınmış şef Izu Ani tarafından yönetilen La Maison Ani, Dubai Mall’s Fashion Avenue’de yeni ve şık bir Fransız-Akdeniz restoranı…. La Maison Ani, şef İzu’nun seyahatlerinden ilham alan bir menü sunacak. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde Fransız yemekleri ağırlıklı olacak, ancak yaratıcı İngiliz ve Afrika dokunuşları öne çıkacak.

Bushra

Buddha-Bar tarafından yaratılan Bushra’da dünyaca ünlü ödüllü şef Malouf’un küratörlüğünde bir Levanten menüsü sizi bekliyor. Grosvenor House’da bulunan Bushra, yemek, müzik, tasarım ve kültür için bir araya gelen farklı bir misafir kitlesi yaratmak istiyor.

Tasca

Mandarin Oriental Jumeirah’ın en üst katında, sonsuzluk havuzunun yanında yer alan ve Portekizli şef Jose Avillez’in imzasını taşıyan Tasca, daha çok şık bir akşam yemeği mekânı olarak tercih edilse de, gün ışığında sunduğu Arap Körfezi manzaraları için öğle yemeğinde mutlaka denenmeli.

Dubai’nin En Yeni 10 Restoranı