Aston Martin İmzalı İlk Ev Projesi: Slyvan Rock

Aston Martin markasının S3 Architecture işbirliğiyle New York-Hudson Vadisi’nde inşa ettiği ilk evi, hayallerin gerçeğe dönüşmesini ifade ediyor âdeta.

Dünyaca ünlü İngiliz otomobil markası Aston Martin’in el yapımı olan otomobillerinin her biri kendisine has bir estetik bir zevk taşır. Kusursuz İngiliz estetiği ve titiz çalışmasıyla meşhur marka Aston Martin’in tasarımları yalnız otomobillerle de sınırlı değildir: Airbus ACH130 Aston Martin helikopter, AMB 001 motosiklet ve sıra dışı bir Aston Martin Miami Rezidans, markanın otomotiv sektörü dışındaki tasarımlarından bazıları. Şimdiyse, Aston Martin bu tasarımlarına bir yenisini daha ekliyor ve markanın imzasını taşıyan bu özel evi duyuruyor. Tavsiyemiz, bu görkemli evi anlattığımız satırlara, bir fincan meşhur sütlü İngiliz çayının da eşlik etmesi.

Sylvan Rock isimli bu malikâne, Aston Martin’in dünyaca ünlü mimarlık şirketi S3 Architecture işbirliğiyle tasarlanmış. Slyvan Rock, New York düzlüklerindeki Hudson Vadisi’nde inşa edilmiş. 55 dönümlük bir arsanın üzerine kurulmuş ihtişamlı yapı, Manhattan’a otomobille sadece iki saatlik bir mesafedeyken; Hudson Nehri’nin kıyısında olması ve etrafını kaplayan görkemli ağaçlar sayesinde şehrin karmaşasından çok daha uzaktaymış gibi hissettiriyor. Projenin mimarlarından Christopher Dierig, evi tasarlarken ilk önce arazinin sesine kulak verdiklerini söylüyor. Çatının yapısı, sanki göğü delecekmiş gibi uzanan kayalıkların şekline benzetilmiş. Böylece lüks estetik, kırsal doğanın mahremiyetini de içinde barındırarak karşımıza çıkmış. Neredeyse her yanı pencerelerle kaplı ev, etrafındaki eşsiz manzarayı evin her noktasından izlemenizi sağlarken el değmemiş doğayla iç içe olduğunuzu da iliklerinize kadar hissettiriyor. Evin lounge alanlarından yemyeşil bahçe, diğer odalarından havuz manzarası ve yatak odasından dağ manzarası izlenebiliyor. Odaların iç tasarımı (parke döşemesi ve çikolata rengi dolaplar) Aston Martin’in tasarımcılarına ait.

Aston Martin imzalı bu evin en önemli alanlarından biri de tahmin edilebileceği gibi otomobil garajı. En az ev kadar ihtişamlı olan garaj katında, bir şarap mahzeni, üst düzey yönetici ofisi ve büyükçe bir salon da bulunuyor. Çapraz çizgili kafes şeklinde tasarımı ile mahzen, garaj ile salon arasındaki geçişi göz alıcı bir şıklıkla tamamlıyor.

Yönetici ofisi ve barı olan bir salon, dört yatak odası, dört banyo, bir çalışma odası, taş döşemeli açık bir mutfak, şarap mahzeni, iki 873 SF havuz, sauna, jakuzili bir çardak, üç ayrı misafir bölmesi, üç arabalı garaj ve bir ağaç ev barındıran bu lüks ev, ayrıca bir tarımsal gıda bahçesiyle de kendi kendine yetebilen bir mahremiyet lüksü sağlıyor. 2021’in sonlarına doğru bitmesi planlanan ve Hudson Vadisi’ndeki en özel modern tasarımlı evlerden biri olacak Slyvan Rock’ın satış fiyatı ise 7.7 milyon dolar. Hem lüks şıklığı hem de Aston Martin imzası sayesinde bu görkemli ev, şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir