Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Aston Martin DBX’in Direksiyonunda Bir İngiliz Prensi

22 Ağustos 2021
Aston Martin DBX’in Direksiyonunda Bir İngiliz Prensi

Aston Martin ilk SUV’u DBX’in Luca Guadagnino’nın çektiği kısa filminde direksiyon koltuğuna “The Crown”da Prens Charles’a hayat veren Josh O’Connor oturuyor.

Tahmin ediyorum ki Prens Charles denildiğinde aklınıza Diana’dan sonra gelen ilk şey Prens’in otomobil tutkusu oluyordur. Tam bir otomobil meraklısı olan Charles’ın koleksiyonunda 100’den fazla otomobili var; bunlar arasında ise benim en gıpta ile baktığım araç, şarap ile çalışan Aston Martin DB6 Volante. Prens Charles, yıllanmış İngiliz beyaz şarapları ve peynir altı suyu karışımıyla çalışan DB6 Volante’nin yolda giderken enfes kokular çıkardığını söylüyor. Charles’ın DB6 Volante’sini “The Crown” dizisinde de görüyoruz.

“The Crown”da ise DB6 Volante’nin direksiyon koltuğuna Charles’a hayat veren Josh O’Connor oturuyor. O’Connor, ilk set günü bu lüks aracının direksiyonuna geçerken oldukça gerginmiş, hatta bir ara dizi ekibinden bir görevliye de DB6 Volante’nin fiyatını sormuş. Fakat Josh’ın gerginliğini zamanla üzerinden attığını düşünüyoruz; çünkü Aston Martin’in ilk SUV’u DBX için çekilen kısa filmde yemyeşil Sicilya kırlarında yol alırken oldukça huzurlu ve güvende görülüyor.

Aston Martin Dbx’in Direksiyonunda Bir İngiliz Prensi
Josh O’Connor ve Luca Guadagnino (Fotoğraf: Aston Martin’in izniyle)

Kısa filmin yönetmenliğini “Call Me By Your Name” ile tanıdığımız Oscar ödüllü Luca Guadagnino üstleniyor. Aston Martin DBX için bir kısa film çekmeye hazırlanırken yönetmenin aklına ilk gelen isim Prens Charles’a hayat veren Josh O’Connor oluyor doğal olarak. Guadagnino teklifini götürdüğünde Josh, Dublin’de yeni bir çekime başlamak üzereymiş, fakat tahmin edersiniz ki yönetmenin daha sıcak sulara inme teklifini geri çevirmek güç olmuş. Böylece ikili, Sicilya’nın yemyeşil manzarasında rüya gibi bir yolculuğa çıkmak üzere mayıs ayında bir araya gelmiş.

Yönetmen kısa filmi şöyle anlatıyor: “Eşsiz bir manzara eşliğinde çektiğimiz film, bir adamın zihnine ve Aston Martin DBX üzerindeki hakimiyetine odaklanıyor. Josh O’Connor’un DBX’in direksiyonun başına geçmesiyle araç eşsiz, güzel ve heykelsi bir nesneye dönüşüyor. Josh’ın kimliği arabanın çizgileriyle mükemmel uyumu yakaladı.”

Josh’ın Aston Martin DBX ile yakaladığı uyumu görmeniz için sizi kısa filmle baş başa bırakıyoruz. Hem Sicilya’nın sımsıcak yollarının hem de DBX’in başınızı döndürebileceği hususunda ise önceden uyaralım. Keyifli seyirler!