Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

2025’e Doğru Adım Adım

26 Ocak 2022
2025’e Doğru Adım Adım

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve çevre örgütlerinin verdiği büyük mücadelelere rağmen hala bir sorun olmaya devam eden plastik atıklar konusunda lüks moda markaları da uzun zamandır mücadele içerisinde. Dünya üzerindeki plastik atıkların yarısından fazlasından sadece 20 şirket sorumluyken bireysel mücadeleye ve çevre örgütlerine destek olan markalar ise yaptıkları ve taahhüt ettikleriyle parlamaya devam ediyor.

Şimdilerde bu sıkı desteğin en güzel örneklerinden birisi, Avusturalya açıklarında süzülüyor. Adidas’ın uzun zamandır üzerine çalıştığı projeleri arasında yer alan plastik atıklarla mücadele kapsamında yeni çıkartacağı, geri dönüştürülmüş parley okyanus plastiği içeren giyim serisine atıfta bulunan proje için Parley for The Oceans ile birlikte yaptığı yüzen tenis kortu projesi tam bir sosyal sorumluluk projesi.

2025’E Doğru Adım Adım
2025’E Doğru Adım Adım

Avustralya’nın dünyanın en büyük resif sistemi olan Great Barrier Reef deniz parkına inşa edilen kort tamamen geri dönüştürülmüş plastik atıklardan üretildi. Amaç elbette denizlerdeki plastik atıklara dikkat çekmek. Avustralya’nın yıldız oyuncuları tarafından yapılan açılış maçı sonrası kort, bölgedeki bir okula bağışlandı.

Bu iş birliği ile Adidas, 2025 yılına kadar plastik atıkların sona ermesine ve saf polyesterin ürünlerinden tamamen çıkartılmasına kararlı olduğunu da bir kez daha tüm dünyaya duyurdu.

2025’E Doğru Adım Adım
2025’E Doğru Adım Adım