Sırp Tenisçi Djokovic Avustralya Açık’ta Yarı Finalde

Novak Djokovic 300 grand slame ulaşarak Avustralya Açık’ta 300’e ulaşan ikinci erkek oyuncu olarak tarihe geçti. Bunun yanı sıra turnuvada yedi kez şampiyonluk elde eden başarılı tenisçi, 2021’de de yarı finale kalarak şampiyonluk yolunda şansını deniyor.

8 Şubat’ta başlayan Avustralya Açık tüm heyecanıyla devam ediyor. Turnuvanın yarı finalistleri artık belli olmaya başladı. Sırp oyuncu Novak Djokovic, bu sene de yarı finale kalarak seyircileri şaşırtmadı. Daha önce yedi defa Avustralya Açık şampiyonluğu olan Djokovic, 300 grand slam alarak Avustralya Açık’ta 300 grand slame ulaşan ikinci erkek oyuncu olarak tarihe geçti. (Roger Federer, 362 grand slam ile rekoru hâlâ elinde tutuyor.)   

Djokovic, Alman rakibi Zverev’i 3-1’lik farkla mağlup ederek tek erkeklerde yarı finale yükseldi. Her ne kadar ilk seti Zverev alsa da, Djokovic yaklaşık üç buçuk saat süren oyunun galibi olmayı başardı. Oldukça çekişmeli geçen maç esnasındaki performansı için şunları söyledi: “Son vuruşa kadar sanki başka birinin maçı gibiydi. Dışarıdan çok fazla gerginlik ve baskı hissediyordum. Duygusal olarak tükenmiş hissediyordum.”

Djokovic, yarı finalde Rus-İsrail asıllı oyuncu Aslan Karatsev ile karşılaşacak.

Total
0
Paylaşımlar
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir