Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Raúl Pagès, Louis Vuitton Saat Ödülü’nün Sahibi Oldu

7 Şubat 2024
Raúl Pagès, Louis Vuitton Saat Ödülü’nün Sahibi Oldu
Bu sene ilki verilen Louis Vuitton Saat Ödülü’nün ilk kazananı bağımsız saatçi Raúl Pagès oldu.

Louis Vuitton, 2022 Kasım’da bağımsız saatçiliğin yeteneklerini desteklemek ve teşvik etmek amacıyla iki yılda bir verilecek Louis Vuitton Saat Ödülü’nün duyurusunu yapmıştı. Aralık 2023’te uzman komite tarafından açıklanan beş finalist şöyleydi: Simon Brette, Petermann Bédat, Raúl Pagès, John-Mikaël Flaux ve Andreas Strehler. 6 Şubat’ta Paris’te açıklanan ödülün sahibi ise Paúl Ragès oldu.

2012’den bu yana bağımsız bir saat ustası olan Raúl Pagès’e ödülü, paslanmaz çelik kasalı, elle kurmalı saati RP1- Régulateur à détente getirdi. Tetik eşapmana sahip saatle ilgili detaylı bilgi için Mehmet Çelik’in “Mekanik Harikalar ve Louis Vuitton Saat Ödülü” yazısını okuyabilirsiniz.

Louis Vuitton Saat Ödülü
Kadran saat, dakika ve saniyeyi birbirinden ayırarak her birinin kendine ait bir kadranda okunabileceği şekilde tasarlanmış.

Pagès ödülle birlikte 150 bin Euro’nun sahibi ve La Fabrique du Temps Louis Vuitton’un sağlayacağı, projelerinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir yıllık mentorluk programının katılımcısı olacak. Michel Navas ve Enrico Barbasini gibi uzmanların mentorluğunda gerçekleşecek program saat tasarımcılarına, girişimcilere ve saatçilikten yeni mezun olan kimselere açık.

Raúl Pagès’e ayrıca Louis Vuitton mirasını anımsatan bir kutu içinde, Fransa’daki Louis Vuitton atölyesinde elle tasarlanan bir kupa da hediye edildi.