Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

LVMH Saat Haftası’nın Öne Çıkan Saatleri

2 Şubat 2024
LVMH Saat Haftası’nın Öne Çıkan Saatleri
LVMH Saat Haftası’nın öne çıkan saatlerini bir araya getirdik.

Yüksek saatçiliğin yeni yılı için başlangıç olarak kabul edilen LVMH Saat Haftası, bu sene 28 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında düzenlendi. TAG Heuer, Bulgari, Hublot ve Zenith markalarının yanı sıra Daniel Roth ve Gérald Genta da bu sene Saat Haftası’nın konukları arasındaydı. Zenith, Chronomaster Original Triple Calendar ile adından söz ettirirken Bulgari somon renginde kadranla tasarlanan Octo Finissimo Tuscan Copper ile haftaya damgasını vurdu.

TAG Heuer

TAG Heuer Carrera Date Plasma d’Avant-Garde

TAG Heuer, LVMH Saat Haftası’nda duyurduğu Carrera Date Plasma d’Avant-Garde ile Carrera Plasma serisine üçüncü saatini eklemiş oldu. Laboratuvarda üretilmiş elmaslarla tasarlanan kadrana Carrera Date Plasma d’Avant-Garde modelinde farklı bir dokunuş olarak yine laboratuvarda üretilmiş sarı elmaslar eşlik ediyor. Sarı elmaslar, saatin kurma kolunda ve kadranda TAG Heuer logosunda kullanılmış. Saat imleri içinse 12 adet baget kesim beyaz elmas tercih edilmiş. Özel polikristal elmaslardan tasarlanan kadrana 36 mm çapında beyaz altın kasa eşlik ediyor. Saatin kalbinde ise otomatik mekanizma kalibre 7 yer alıyor. Güç rezervi 56 saat.

Lvmh Saat Haftası
Lvmh Saat Haftası

TAG Heuer Carrera Chronograph Tourbillon

Markanın bir diğer saati Carrera Chronograph Tourbillon da Saat Haftası’nın öne çıkan modellerinden biri oldu. Dairesel fırçalanmış yeşil kadranıyla bakışları üzerine çeken Carrera Chronograph Tourbillon’un tasarımında ikonik Glassbox’a sadık kalınmış. Saat 3 ve 9 pozisyonundaki alt kadranlar, saat 6 pozisyonunda açılan pencerede ise rodyum kaplama tourbillon yer alıyor. Saatin paslanmaz çelik kasası 42 mm çapında tasarlanmış, su geçirmezliği ise 100 metre. Carrera Chronograph Tourbillon in-house kalibre TH20-09 ile çalışıyor. Güç rezervi 65 saat.

Lvmh Saat Haftası’nın Öne Çıkan Saatleri

Hublot

Hublot MP-10 Tourbillon Weight Energy System Titanium

Kadranı, ibreleri olmayan bir Hublot saati: MP-10 Tourbillon Weight Energy System Titanium. Markanın LVMH Saat Haftası’nda en ilgi çeken modeli olan MP-10, cesur ve fütüristik bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Kadranı olmayan saatte zaman, silindir şeklindeki dijital bir ekrandan okunuyor. Saate otomatik mekanizma kalibre HUB9013 hayat veriyor. Saat Haftası’nın iddialı tasarımlarından biri olan MP-10 Tourbillon Weight Energy System Titanium, 50 adetle limitli üretilmiş.

Lvmh Saat Haftası’nın Öne Çıkan Saatleri

Hublot Big Bang Unico Green SAXEM

Füzyon sanatının yegâne temsilcilerinden Hublot’nun öne çıkan bir diğer saati Big Bang Unico Green SAXEM oldu. Hublot’nun geliştirdiği, safir kadar dayanıklı bir malzeme olan Saxem’den –ilk defa 2019’da piyasaya sürülmüştü– üretilen kasa 42 mm çapında üretilmiş. Saatin bezelinde de Saxem kullanılırken iskelet kadran da kasaya, bezele ve kayışa uygun olacak şekilde yeşil dokunuşlarla tasarlanmış. Big Bang Unico Green SAXEM, 100 adetle limitli bir seri.

Lvmh Saat Haftası’nın Öne Çıkan Saatleri