LEGO’nun Yeni Oyuncağı: Ferrari GTE “AF Corse #51”

LEGO Technic serisine eklenen Ferrari modeli, direksiyon koltuğunda yüzlerce ünlü yarış pilotunun oturduğu modelin birebir aynısı.

Legoların renkli dünyasında kaybolmayı seven yetişkinler için LEGO Technic çeşitli oyuncaklar üretmeye devam ediyor. Marka, Chevrolet Covertte Z1, Lamborghini Sian FKP 37, Porsche 911 RSR ve gözde pek çok araçtan oluşan Lego Technic serisine bir yenisini daha ekledi: Ferrari 488 GTE “AF Corse #51” .

Pek çok yarış kazanan Ferrari 488 GTE, 2017 FIA WEC’te Şahlanan At’a birincilik getirdi. Ayrıca, bu çok özel otomobilin direksiyon koltuğuna Alessandro Pier Guidi’den James Calado’ya pek çok ünlü yarış pilotu oturdu. En ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanan bu Lego, Ferrari 488 GTE’nin gerçek modelini neredeyse birebir yansıtıyor. Ön ve arka süspansiyonlar, aerodinamik kıvrımlar, açılan kapılar, pistonları hareketli bir V8 motor, arabayı döndüren ve ikonik “Şahlanan At” amblemi olan bir direksiyona sahip. Tüm bu teknik özellikler sağlanırken, kusursuz tasarımı da elbette ihmal edilmemiş: Orijinal yarış numarası, sponsor çıkartmaları ve aslına uygun üç renkli boyaması ile Ferrari 488 GTE’nin varlığını tam anlamıyla hissetmek mümkün olacak.

48 cm uzunluğundaki Ferrari 488 GTE, 1.677 parçasıyla yetişkinler için tatmin edici bir yapım aşaması da sunuyor. Ferrari ile süren 15 yıllık işbirliğinin son oyuncağı olan bu Lego, Lego tutkunlarının koleksiyonlarına ekleyebilecekleri türden bir model.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir