Kalem Meraklıları için Bir Festival: PenFest

Türkiye’nin ve dünyanın ilk kalem festivali PenFest’in yeni ayağı, 25–27 Kasım tarihleri arasında Çırağan Sarayı’nda düzenlenecek.

Şehre ne zaman bir film ya da müzik festivali gelse havamız değişir, kendimizi sanatın büyüleyici ve iyileştirici etkisine bırakırız. Peki ya, bir kalem festivaline ne dersiniz? Kalemle ve yazıyla arası iyi olanlardansanız bir kalem festivali de en az diğer festivaller kadar ilginizi çekecektir. Bu sene üçüncü kez düzenlenen PenFest, hem Türkiye’nin hem de dünyanın ilk kalem festivali. Festival, bu sene ise 25 – 27 Kasım tarihleri arasında Çırağan Sarayı’nda kalem meraklılarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Festivalin kurucusu markakalem.com’un ev sahipliği yaptığı PenFest’te, kalem tasarımcılarının yaptığı eserler ve kalemin yolculuğunda hayat bulan yazı sanatları da yer alacak. Ayrıca yazı meraklıları için atölyeler ve birbirinden farklı mürekkep çeşitlerinin yer aldığı Mürekkep Bar’la farklı deneyimler sunulacak.

Festivale katılımcı marka skalası ise oldukça geniş: Parker, Rotring, Pelikan, Faber-Castell, Calligart, Carens, Conklin, Cross, De Atramentis, Diplomat, e+m Germany, Esterbrook, Fabio Ricci, Flexbook, GalenLeather Co., Graf Von Faber-Castell, Han Pen, Keskin Color, Kaweco, Kilk, İhsan Özuysal, FP Design, Noodler’s, Nuuna, J.Herbin, Lamy, Moleskine,  Montegrappa, Monteverde USA, Ohto, Scrikss , Rhodia, Meteksan, Porsche Design, Platinum, Sheaffer, Steelpen, Stüdyo Ağaçkakan, Tibaldi, Tomoe River, TWSBI, Vav Leather, Visconti, Benu, Waterman, Waldmann, El Casco, Akif Gözcü, Tamenuri ve Yazı Tükanı.

Geçtiğimiz senelerde binlerce kişinin ziyaret ettiği festivalin ürün skalasında fiyatı 300.000 liraya varana dek çeşitli kalem ve defter markaları yer alacak. Japon Urishi sanatı ile üretim yapan Wancher markası, şimdiden editörlerimizin ilgisini çeken kalem markalarından biri.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir