İtalya Kıyılarındaki Etro Süiti

Geçtiğimiz senelerde Four Seasons ve Bice gibi dünyanın önde gelen otelleriyle işbirliği yapan İtalyan moda markası Etro, bu yazı Capri Adası’ndaki Punta Tragara Hotel’in teras katındaki yeni süitiyle karşıladı.

Etro

Denizin ve gökyüzünün kesiştiği yerde konumlanan beş yıldızlı bir otel… Capri Adası’ndaki bu lüks inziva adresi, Akdeniz’in sıcak mavi sularını ve İtalya’nın kemer şeklindeki meşhur faraglioni yığınlarının manzarasını dolduruyor terasına. Bedeni, ruhu ve zihni tazelemek için Akdeniz’in gözde adreslerinden biri olan Punta Tragara Hotel, ünlü İsviçreli mimar Le Corbusier tarafından tasarlanmış. Otelin içindeki saklı hazinelerden biri ise Pegaso Etro Süit. İtalyan moda markası Etro’nun tasarladığı bu lüks süit, misafirlerini ağırlamak için kapılarını açtı.

Otelin en üst katlarında yer alan süitin terası, Marina Piccola’yı ve İtalya’nın tatlı köylerine ev sahipliği yapan Amalfi Kıyıları’nı görüyor. İtalyan atmosferi yalnız terasın manzarasıyla sınırlı değil, süit bütünüyle İtalyan motiflerinde tasarlanmış. Yatak odasında Etro şalları kullanılmış örneğin. Markanın mistik yatak başı tasarımı Bombay Bed, bir başka ikonik deseni Tree of Life ya da Deosai kaşmiri yatak odasını süsleyen Etro detayları arasında. Çiçek desenli ipek halılar, Chagall ve Kyoto lambalarla da odaya aydınlık bir hava katılmış. Pencerelerden odaya dolan denizin aydınlığı ise cabası.

Etro’nun izlerini terastaki şezlonglarda bile görmek mümkün. Geriye ise yumuşak kaşmir havlulara uzanıp Akdeniz’in engin mavisini izlemek kalıyor.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir