Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

İstanbul Boğazı’nda Bir Peninsula Oteli

8 Kasım 2022
İstanbul Boğazı’nda Bir Peninsula Oteli

İstanbul Boğazı’nın kıyısında, yenilenen tarihi binalar içerisinde konumlandırılmış bir Peninsula oteli… Dünyanın en büyük otel gruplarından The Peninsula Hotels’in Türkiye’deki ilk oteli 14 Şubat’ta kapılarını açmaya hazırlanıyor. Otel rezervasyonları ise şimdiden başladı.

Yaklaşık yüz yıllık tarihiyle dünyanın en lüks ve bir o kadar da zarif otel gruplarından biri olan The Peninsula Hotels, Türkiye’deki ilk adresi The Peninsula Istanbul’un kapılarını açmaya hazırlanıyor. Tarihi Yarımada’yı kucaklayan manzarasıyla The Peninsula Istanbul, üçü tarihi 1900’lü yılların başına uzanan koruma altındaki binalar olmak üzere, Boğaz hattının 250 metresi boyunca uzanan çiçekli bahçelerin ortasında yer alan dört binadan oluşuyor. Otel, Galata Kulesi’ne ya da Ayasofya Camii’ne yürüme mesafesinde, İstanbul’un tam kalbinde yer alıyor.

The Peninsula Hotels sahibi ve işletmecisi olan The Hongkong ve Shanghai Hotels Limited’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Clement Kwok ise The Peninsula Istanbul’u şöyle anlatıyor: “Uzun yıllardır bu işi yapan bir yatırımcı olarak, bir Peninsula oteli açarken en iyi lokasyonu seçmek için seneler harcıyoruz. İstanbul, genç ve etkileyici enerjisiyle binlerce yıllık tarih ve kültüre sahip dinamik ve çok kültürlü bir şehir. (…) Boğaz’daki bu güzel mülkü restore etmek için titizlikle çok zaman ve çaba harcadık. Dünyaca ünlü The Peninsula misafirliğini deneyimlemek için konuklarımızı ağırlamayı heyecanla bekliyoruz.

14 Şubat’ta kapılarını açacak olan The Peninsula Istanbul, misafirlerini toplam 177 odayla sunduğu konaklama alternatifleriyle ağırlayacak. Misafirliğin en keyifli yanı ise hiç kuşkusuz büyük pencerelerin açıldığı Boğaz manzarası olacak. Geniş balkonlar, özel teraslar, büyük bahçeler, açık yüzme havuzu, otelin özel iskelesi, lüks butikler, restoran ve barlar ise cabası. Yalnız manzarayla bahsetmekle kalmayıp sanat eserleri, ahşap ve sedef oyma mimari detaylar, kilim deseninden esinlenilmiş halılar ve Marmara mermerleriyle kaplı banyolarla tasarlanmış iç tasarımdan da söz etmeli. Toplam 510 metrekare büyüklüğündeki Peninsula Suite ise özel hamamı, spor salonu ve süitin kendine ait terasında bulunan yüzme havuzu ile otelin parlayan yıldızı olacak gibi duruyor.

İstanbul Boğazı’nda Bir Peninsula Oteli
İstanbul Boğazı’nda Bir Peninsula Oteli

Teras ile birleştirildiğinde yemekli davet için 820, kokteyl davetleri içinse 1.300 misafir ağırlayabilen büyük balo salonu, özel yemek ve şarap tadım alanları ve son olarak Boğaz manzaralı çiçekli bahçeleri ise otelin şimdiden dikkatleri çeken en şık detaylarından.

Otelin mutfağı ise sofistiken bir Türk – Asya mutfağı ve içki menüsüne sahip. Restoranda, İstanbul Boğazı ve otelin bahçelerinin manzarasını gören geniş bir çatı katı terasın yanı sıra Asya ve Türk kültürlerinin ortak noktalarını yansıtan dekor ile bir ana yemek odası yer alıyor. Bizler ise Avrupa’da üçüncü adres olarak Türkiye’yi tercih eden The Peninsula’nın İstanbul Boğazı’na getireceği Asya esintilerini deneyimlemeyi şimdiden merakla bekliyoruz.