Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

İki Teker Üzerinde Yüksek Moda: Vespa

18 Haziran 2021
İki Teker Üzerinde Yüksek Moda: Vespa

Eğer Saatolog’un sıkı bir takipçisiyseniz, geçtiğimiz aylarda Deniz Bora‘nın Vespa‘nın 75’inci yaşına özel olarak hazırladığı kapsamlı dosyayı incelemiş, ve hatta belki de bu kronolojik tufanda vakit geçirirken Dior arasındaki iş birliğinin bir fotoğrafına da denk gelmiş olabilirsiniz. 1946 yılından bu yana İtalya’nın kültürel değerlerinden biri halini alan Vespa, Dior ile ortak paydada buluşmasının üstünden bir yıl geçtikten sonra, yeniden bir arada.

Özgürlüğün simgesi olan, 2012 yılında tanıttığı Vespa 946 ve Dior’un iş birliği ile ortaya çıkan Vespa 946 Christian Dior, bünyesinde yer alan tasarım ve detaylarla her iki markanın da geçmişine ve mükemmeliyetçi duruşuna ışık tutuyor. Bu sefer, Pamela Hanson tarafından Mexico City’de fotoğraflanan yeni tasarım, deyim yerindeyse iki tekerli bir sanat eseri niteliğinde.

Vespa Dior

Vespa 946’nın güncel ve lüks duruşunu temsil eden 946 Christian Dior, Dior kadın koleksiyonları Yaratıcı Direktörü Maria Grazia Chiuri tarafından tasarlandı. 

1967 yılında Marc Bohan tarafından arka bagaj taşıyıcısına sabitlenmek üzere tasarlanan çanta, yeni ikonik tasarımda Dior Oblique motifi ile yeniden hayat buldu. Aynı motif ile üretilen kask ise tam bir tamamlayıcı niteliğinde. 

Kask ve bagaj çantasının yalnızca Dior butiklerinde satılacağı 946 Christian Dior’a Dior butiklerinden ve Piaggio Gropu’a ait Motoplex mağazalarından ulaşmak mümkün.