İçinizdeki Kâşifi Ortaya Çıkarın: Montblanc Heritage Egyptomania

Antik Mısır, yüzyıllardan beri hayal dünyamızı meşgul eden ve merakları üzerine çeken bir dönem olmuştur. Nil Nehri’nin etrafında kurulan bu eski uygarlık her zaman keşfedilmeyi bekleyen gizemleriyle büyülü diyarlara kapı açar. Antik Mısır tapınakları, gösterişli piramitler, dilden dile yayılan efsane firavunları ve daha pek çok hikâye… Örneğin Kral Tutankamon’un gösterişli ve gizemli mezarının keşfi 20. yüzyılı oldukça etkilemiş, edebiyattan sinemaya birçok alanda konu edilmiştir. Montblanc da yeni kalem serisinde bu gizem dolu uygarlığa adım atıyor. Nostaljinin ve keşif ruhunun şık bir kombinasyonu olan bu kalem, Antik Mısır’ın büyülü ruhunu yansıtıyor.

Yüzyıllar öncesinden bir Mısırlı gibi yazmayı vadeden kalemin zarif sekizgen şekilli gövdesine Antik Mısır gravürleri işlenmiş. Uzman bir Mısır bilimcisiyle birlikte oluşturulan kalemin reçine kapağı ise Montblanc’ı temsil eden “beyaz dağ” hiyeroglifleriyle süslenmiş. Dolmakalemin üzerindeki 14 ayar altın uç, kutsal olduğuna inanılan bir Antik Mısır böceği ve tarihi Montblanc dolmakalemlerinin ucunu yansıtan üçgen şekline sahip.

Kalemin Kral Tutankamon’un gösterişli lahitini anımsatan sarı altın kaplamalı görünümü, lahitteki değerli eşyalardan esinlenerek tasarlanmış. Kalemin som altın ucu, Mısır hükümdarlarının ilahi otoritesini temsil eden ve “heka”, “nekhakha” adı verilen asaları anımsatmakta olup bir pırlantayla süslenmiş.

Kalemin açılma mekanizması olan, turkuaz renkteki Antik Mısır böceği şeklindeki aparat kırmızı akikle süslenmiş. En ince detayına kadar düşünülerek tasarlanmış bu kalem, Antik Mısır uygarlığının ihtişamlı ve gizemli dünyasına yaraşır bir görünüm sunuyor.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir