Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Evde Sürüş Deneyimi Yapmak

4 Ocak 2021
Evde Sürüş Deneyimi Yapmak

Aslına bakarsanız, 2020 süresince evde kaldığımız günlerde yapabildiklerimizi düşündüğümüzde, hayat eve sığar söyleminin altını doldurabilecek pek çok şeyi, sosyal hayatlarımızdan dört duvar arasına taşıdığımız konusunda hemfikiriz. Online sergi ziyaretleri, internet üzerinden düzenlenen doğum günü partileri, online seminerler ve konserler derken, neredeyse her şeyi bir ekran aracılığıyla çözebilir hale geldik. 

Hal böyle olunca sokağın nabzını tutan deneyimler de dönüşüm içerisine giriyor ve ev ortamına adapte edilebilecek hale geliyor. Otomotiv sektörünün pandemiden mütevellit zor zamanlar geçirdiğini, yarışların ve fuarların aksadığını düşünürsek, ev ortamına taşınan bir diğer deneyimin sürüş keyfi olması bizi şaşırtmıyor.

Evde Sürüş Deneyimi Yapmak
Evde Sürüş Deneyimi Yapmak

Tam bu noktada, TCCT’nin eClassic adındaki projesi dikkatimizi çekiyor. Pininfarina ile yapılan iş birliğinin ardından elde edilen veriler ışığında Zagato ile bir araya gelen TCCT, bu sefer yeni bir simülatör yaratıyor. Zagato’nun klasik tasarım dilini yüksek teknoloji ile bir araya getiren simülatör, eClassic Racing Club’ın üyelerine özel olarak sunuluyor. Size düşen görev ise, evde sıkıldığınız bir anda simülatörün direksiyonuna geçip, derin bir nefes alıp kendinizi hayal dünyasına bırakmak oluyor.