Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

CI Bloom Üçüncü Defa Kapılarını Açıyor

19 Nisan 2024
CI Bloom Üçüncü Defa Kapılarını Açıyor
CI Bloom, üçüncü edisyonuyla 25-28 Nisan tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonları’nda sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Contemporary Istanbul’a her sene gösterilen yoğun ilgi neticesinde bir sanat fuarı daha gerçekleştirmeyi planlayan Contemporary ekibi, iki sene önce CI Bloom’u sanat dünyasının beğenisine sunmuştu. Geçtiğimiz sene de bahar aylarında sanatseverlerle buluşan CI Bloom, bu sene 25-28 Nisan tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonları’nda gerçekleştirilecek. 24 Nisan’daki ön izleme ile fuarın üçüncü edisyonu için kapılar açılacak.

Ci Bloom

24 çağdaş sanat galerisi, 5 kurum ve inisiyatifin yer alacağı CI Bloom’da bu sene 267 sanatçının 568 eseri sergilenecek. Yeni nesil sanatçıları ve sanat profesyonellerini bu yıl da sanatseverlerle buluşturacak fuar, Ankara’dan Bel’m art space, İstanbul’dan 10_12 galeri ve Briefly Art galeri ile Çanakkale’de inisiyatif Mahal’i ilk kez izleyicilerle bir araya getirecek. İsveç’in ünlü DJ’i Todd Terje de 27 Nisan’da gerçekleştireceği performansıyla CI Bloom’un bahar coşkusuna eşlik edecek.

CI Bloom katılımcı galeriler

İstanbul: Art On Istanbul
İstanbul: Belm’art Space
Ankara: Bozlu Art Project
İstanbul: brieflyart
İstanbul: BüroSarıgedik
İstanbul: C.A.M. Galeri
İstanbul: den art
Antalya: DifoArt
İstanbul: Dirimart
İstanbul: Galeri Bosfor
İstanbul: Galeri 77
İstanbul: Galeri Siyah Beyaz
Ankara: Muse Contemporary
İstanbul: One Arc Gallery
İstanbul: Pg Art Gallery
İstanbul: Pi Artworks İstanbul
Londra: Piramid Sanat
İstanbul: Sanatorium
İstanbul: Simbart Projects
İstanbul: Taksim Sanat
İstanbul: Vision Art Platform
İstanbul: x-ist
İstanbul: Zilberman İstanbul Berlin
Miami: 10_12 Gallery, İstanbul

Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, Türkiye’nin çağdaş sanat sahnesine katkıda bulunan yeni galerilerin artışı ve Anadolu’da ortaya çıkan genç galeriler ve inisiyatifler için önemli bir rol oynan platform olmanın coşkusunu yaşadıklarını dile getiriyor.

Fuarla ilgili detaylı bilgiye ve biletlere Contemporary Istanbul’un web sitesinden ulaşabilirsiniz.