Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Chanel’den Paris’e Geri Dönüş Bileti

23 Temmuz 2021
Chanel’den Paris’e Geri Dönüş Bileti

Palais Galleria’da düzenlenen CHANEL Sonbahar-Kış 2021/22 Haute Couture defilesi, uzun süredir dijital ortamda düzenlenen defilelerden sonra modaya, sanata ve hatta Paris’e bir geri dönüş kutlaması oldu.

Neo-Rönesans mimarinin hakim olduğu beyaz sütunlar arasında Palais Galliera’da tanıtılan CHANEL Sonbahar-Kış 2021/22 Haute Couture Koleksiyonu’nun ilham kaynakları arasında Fransız tabloları ve renkli İngiliz bahçeleri vardı. Kreatif direktörlüğünü Virginie Viard’ın üstlendiği koleksiyonun defilesi, tüllü çay boyu uçuş uçuş bir etekle yapılırken kapanışı Audrey Hepburn tarzı bir gelinlikle oldu.

Koleksiyonun öne çıkan desenlerinden biri de her yanı süsleyen çiçekleriydi. Ceket, etek ve elbiselerde çiçek işlemeleri ilhamını renkli İngiliz bahçelerinden alıyordu. Viard’ın esin kaynağı çiçeklerden biri ise nilüfer.

Marka tarihinde simgesel bir yeri olan tüvit ceketler de koleksiyonun dikkat çeken diğer parçalarından. El işlemesi tüvitlerden kimileri rengârenk, kimileri ise tek renkte ve daha sade formda karşımıza çıkıyorlar. Bu tek renkli ve sade stilde olan parçalar, yukarıdaki satırlarda bahsettiğimiz Fransız tablolarından ya da çiçeklerden ilham alarak işlenen eteklerle birleştirilmiş.

Fırça darbelerinin kullanıldığı payetli tüvit ceketler, empresyonist tabloları temsil etmek üzere tasarlanmış. Fiyonklu aksesuarlar, inci detaylar ve tüvit takım elbise ceketleri gibi markanın ikonik parçalarıyla Chanel’in 100. yılı kutlamasına atıfta bulunan detaylar da koleksiyonun parçaları arasında. Chanel’in 100. yıl kutlamaları arasında yerini alan ikonik N°5 parfümüne de geçtiğimiz aylarda yazılarımızda yer vermiştik.

Çok işlemeli ve oldukça renkli bir koleksiyon yaratmayı istediğini söyleyen Viard, arzu ettiği gibi de sıcak bir koleksiyonla karşımıza çıktı desek yeridir. Koleksiyon fotoğraflarının kapanışını tıpkı defilede de olduğu gibi pembe fiyonklu bir şapkanın eşlik ettiği Audrey Hepburn tarzı yuvarlak yakalı ve uzun kollu gelinlikle yapıyoruz.