Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Cenevre’yi İçerden Keşfedin

26 Mart 2023
Cenevre’yi İçerden Keşfedin

Watches and Wonders Saat Fuarı için şehre yolu düşenlere gizli saklı öneriler…

Earl Grey Çikolata
Philippe Pascoët

Cenevre’ye yapılacak bir seyahat otantik bir çikolata deneyimi yaşamadan tamamlanmamalı… Lüks çikolatanın başkentinde bu muhteşem lezzetin dünyasına adım atmak isteyenler Philippe Pascoët’nin butiğini programlarına alsın. Yıllara dayanan pastacılık serüveni sonrasında yönünü çikolataya çeviren bu usta ismin el yapımı gurme çikolataları ziyaretçileri kakao notaları arasında baş döndüren bir lezzet turuna çıkarıyor. Özellikle bitter çikolataları ve safranlı çeşitleri büyük rağbet görüyor. Bizim favorimiz ise Earl Grey çikolatalar…

Adres: Avenue de Miremont 7–1206

Cenevre'Yi İçerden Keşfedin
Cenevre’Yi İçerden Keşfedin

Gölde Kokteyl
Leopard Bar

Yoğun iş temposundan fırsat bulduğunuzda rotanızı mutlaka Leopard Bar’a çevirin. Şehrin en ünlü otellerinden Hotel d’Angleterre’nin en az kendisi kadar ünlü barı, ister akşam üzeri ister yemek sonrası için muhteşem bir buluşma noktası… Cenevre Gölü’nün tam kenarında yer alan Hotel d’Angleterre’nin müthiş manzaralarla bezeli barında şarap ve viski tutkunlarını kolay kolay hiçbir yerde bulamayacakları seçkiler bekliyor. Leopard Bar’ı listesine alanlara otelin tekneleri ile ulaşım sağlayarak göl manzaralarını fotoğraflamalarını da öneririz.

Adres: Quai du Mont-Blanc 17

Kutsal Amaçlar
Kızılhaç Müzesi

Dünyanın en önemli yardım kuruluşlarından biri olan Kızılhaç’ın 1863 yılında Cenevre’de doğduğunu biliyor muydunuz? Uluslararası Kızılhaç Komitesi ve Kızılay Hareketi’nin merkezinin hâlâ Cenevre’de yer aldığını ve bir de müzeye sahip olduğunu paylaşalım. Din, dil, ırk gözetmeksizin her tür savaş ve afet halinde insanlığın yardımına koşan kurumun nasıl kurulduğunu ve amacından hiç sapmadan nasıl başarıyla bugünlere geldiğini anlamak isteyenler, salı-pazar günleri arası ziyaretçi kabul eden bu ilginç müzeyi ziyaret etmeli. 

Adres: Av. de la Paix 17, 1202

Cenevre'Yi İçerden Keşfedin
Cenevre’Yi İçerden Keşfedin

Oryantal Sanat
Fondation Baur, Musée des Arts d’Extrême-Orient

Avrupa’da gündemi oluşturan modern sanat ve sanat galerileri dışında farklı keşifler yapmak isteyenler için Uzak Doğu sanatına kapılarını açan bir müze önerisinde bulunmak isteriz. 1951 yılında vefat eden dünyaca ünlü İsviçreli koleksiyoner Alfred Baur adına kurulan Baur Vakfı’nın imza attığı  Musée des Arts d’Extrême-Orient, Çin ve Japonya’dan yaklaşık 9 bin parçalık bir emperyal sanat koleksiyonu barındırıyor. Özellikle seramik ve porselene merakı olanlar için 8’inci yüzyıldan günümüze uzanan ve dünyada eşi benzeri olmayan örnekler sunan müzede değerli taşlardan yapılma tarihi objeler de dikkat çekiyor. 

Adres: Rue Munier-Romilly 8, 1206

Cenevre'Yi İçerden Keşfedin
Cenevre’Yi İçerden Keşfedin
Cenevre'Yi İçerden Keşfedin

Bohem Alışveriş
George Concept Store 

Giyim-kuşam dışında biraz daha farklı ve rahat bir alışveriş deneyimi yaşamak, evinize otantik dekoratif objeler satın almak, ipek kimonolar arasında kaybolmak ya da mücevher kutunuza sıra dışı parçalar katmak isterseniz yepyeni bir concept store olarak nam salan George Concept Store’a mutlaka uğrayın. Meşhur Rue Verdaine üzerindeki bu renkli butik, seçkin mücevher markası de GRISOGONO’da uzun yıllar direktörlük yapan Emmanuelle Reichenbach tarafından kuruldu. Mağazadaki her parça, Reichenbach’ın kişilikli zevkinden izler taşıyor. 

Adres: Rue Verdaine 9, 1204 

Cenevre'Yi İçerden Keşfedin
Cenevre’Yi İçerden Keşfedin

Saat Yapım Kursu
Initium

Saat yapımcılığının başkentinde, saatlere karşı gerçek anlamda tutku besleyenler ve bu sıra dışı dünyayı tüm incelikleriyle yakından keşfetmek isteyenler için çok özel ve profesyonel workshop’lar düzenleyen bir kurumla tanıştırmak istiyoruz sizleri… Initium, her seviyeden saat meraklısı için farkı içerik ve sürelerde saat tasarım workshop’ları düzenliyor. Kısacası Initium’daki kurslara katılarak kendi İsviçre saatinizi çizip tasarlayıp yapımında katkıda bulunup ürettirebilirsiniz. Workshop’lara katılabilmek için önceden randevu almanız ve kayıt yaptırmanız gerekiyor. Birkaç saatlik bir kurs size çok başka dünyaların kapılarını aralayabilir. 

Adres: Grand-Rue 17, 1204

Cenevre'Yi İçerden Keşfedin
Cenevre’Yi İçerden Keşfedin
Cenevre'Yi İçerden Keşfedin
Cenevre’Yi İçerden Keşfedin
Cenevre'Yi İçerden Keşfedin
Cenevre’Yi İçerden Keşfedin