Dubai Ateş Altında

Dubai Ateş Altında

Gastronominin Orta Doğu merkezinde odun ateşine dayalı pişirme yöntemlerini tercih eden yeni restoranların sayısı artıyor.

FIYA

Birleşik Arab Emirlikleri’nin en ünlü BBQ ustası Hattem Mattar, yeni restoranı FIYA ile Dubai’de sıra dışı bir mekâna imza attı. Ocak ayında kapılarını açan FIYA, dünyanın farklı noktalarından BBQ lezzetlerini açık havada dört ayrı barbekü istasyonuna ek devasa bir ızgarada, misafirlerin önünde canlı bir şovla pişirerek yenilikçi bir yeme-içme deneyimi sunuyor. FIYA’da yer ayırtan misafirler ateşten çıkan paylaşımlık menülerden dilediklerini seçebiliyor. Binlerce yıllık zeytin ağaçlarıyla çevrili Keturah Reserve’de açılan FIYA, et yemekleriyle arası iyi olanların Dubai’deki yeni buluşma noktası olmayı başardı. Restoran haftanın her günü 17.30’dan itibaren hizmet veriyor.

Dubai Ateş Altında

11 WoodFire

Odun ateşinde ustalıkla pişirilmiş sebzeler, et yemekleri ve deniz mahsülleri, Jumeirah’daki 11 WoodFire’ın en büyük iddiası. Açıldıktan kısa süre sonra 1 Michelin yıldızıyla ödüllendirilen restoran, klasik bir odun fırınında dünyanın farklı noktalarından lezzetleri bir araya getiriyor. Kariyeri boyunca geleneksel pişirme tekniklerini savunan ünlü şef Akmal Anuar, 11 WoodFire’ı yaratırken taze, günlük ürünleri en doğru baharatlarla çeşitlendirip odun ateşinde pişirerek görünürde basit ama damakta kompleks tatlar yaratan bir menü sunma hayaliyle yola çıktğından bahsediyor. Jumeriah Beach’de modern bir villada hizmet veren 11 WoodFire’da misafirler açık mutfakta siparişlerinin hazırlanışını izleyebiliyor.

Dubai Ateş Altında

Nuska Beach

Ünlü Jumeriah Beach Hotel’in plajında muhteşem Dubai manzaraları ve tabii günbatımına karşı yeme-içme deneyimi sunmak üzere açılan Nuska Beach, mangal ve odun ateşinde hazırlanan bir menü sunmayı hedefleyerek hizmete girdi. Ünlü şef Wagner Clebis’e emanet edilen mutfak, paylaşımlık tabaklarda servis edilen ve misafirlerin önünde yakılan ateşlerde pişirilen Orta Doğu ve Akdeniz mutfağından örnekleri öne çıkarıyor. Öğle ve akşam yemeği servisi bulunan Nuska Beach’de geceleri Dubai ışıklarına müthiş DJ performansları eşlik ediyor. Modern tarzıyla dikkat çeken ve adını, Babil mitolojisindeki ateş ve ışık tanrısından alan restoranın yeni sezonun en popüler mekânları arasında yer alması bekleniyor.

Dubai Ateş Altında
Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir