İbiza’da Slow Seyahat…

İbiza’da Slow Seyahat…

Kireç boyalı evleri nedeniyle “La Isla Blanca (Beyaz Ada)” olarak da bilinen İbiza, parti destinasyonu unvanını derin bir sükûnete bırakmak üzere…

Akdeniz’deki Balear Adaları’nın üyelerinden biri olan İbiza, küçük olmasına rağmen konuklarını fazlasıyla tatmin edecek büyüklükte etkinlikler sunar. Ödüllü DJ’lerin performanslarıyla renklenen çılgın yaz partilerinin adresi olarak bilinen ada, özellikle kuzey bölgesinin çam ağaçlarıyla çevrili muhteşem doğası ile son dönemde huzur arayanların kaçış noktası oldu. Adanın ıssız noktalarında arka arkaya açılan lüks oteller, çiftlikler ve yürütülen sağlık programları, İbiza’yı dünyanın yeni wellness destinasyonları arasına sokmayı başardı.

İbiza’nın bu yeni yüzünü öne çıkaran inisiyatiflerin başında, iki yıl önce kapılarını açan Six Senses Ibiza oteli geliyor. İzole kıyıları ve kristal sularıyla bilinen Xarraca Körfezi’nde yer alan 116 odalı eko-lüks resort, Balear Adaları’nın en uzak köşelerinden birinde, dingin bir ortamda ağırlıyor konuklarını… İspanyol güneşinin altında, markanın dünyaca ünlü wellness ve spa terapilerinden dilediğince faydalanan misafirler tamamen organik ürünlerin sunulduğu dört ayrı restoranın iyileştirici ve yenileyici menüleriyle bedenlerini kışa hazırlamaya çalışıyor.

İbiza’da Slow Seyahat…
Six Senses Ibiza

2016 senesinde rejeneratif tarım yaklaşımıyla kurulan çiftlik evi La Granja, zamanla oldukça özel bir wellness oteline dönüştü. 19’uncu yüzyıldan kalma tarihi yapı sadece dokuz süit ve iki yatak odalı bir misafir evinden oluşuyor. Design Hotels tarafından işletilen çiftlikte İbiza’ya has tasarım yaklaşımları Fas mimarisinden etkiler sunuyor. Sadece üyelikle konuk kabul eden La Granja’da ses banyoları ve grup meditasyonları düzenlenirken, alanında uzman kişilerin katıldığı workshop’lar ve konferanslar daha basit, sade bir yaşam arayanları ve bunun için İbiza’da inzivaya çekilenleri cezbediyor.

İbiza’da Slow Seyahat…
La Granja

Bohem bir minimalizm arayışı içinde olanların yeni adresi OKU Ibiza… Adanın batı tarafında, San Antonio’da yer alan bu oldukça geniş otel, aynı zamanda İbiza’nın en uzun havuzuna ev sahipliği yapıyor. Karmaşıklığa asla yer olmayan OKU Ibiza’da inzivaya çekilenler güne otelin muhteşem doğası içerisinde yoga yaparak başlıyor. Ruh ve beden bütünlüğünü sağlamayı hedefleyen profesyonel spa terapileriyle dolu OKU günlerinde dileyen otelin muazzam havuzunun ya da Ibiza’nın ünlü plajlarının tadını çıkarabilir.

İbiza’da Slow Seyahat…
OKU Ibiza

Adanın kuzey ucunda, yemyeşil bir arazide yer alan dokuz yatak odalı çiftlik evi Fincadelica, sadece aile ya da arkadaş grupları tarafından kiralanabiliyor ve bu özelliğiyle gerçek anlamda bir inziva fırsatı sunuyor. İbiza’da tamamen doğayla bütünleşmek isteyenlerin tercih ettiği 300 yıllık çiftlikte kadim Lakota kabilesine has otantik çadırlarda özel dua ve meditasyon seanslarına katılmak, akşamları kamp ateşinin etrafında hayatı sorgulayan sohbetler yapmak mümkün…

İbiza’da Slow Seyahat…
Fincadelica

Adanın kuzeydoğusunda, muhteşem portakal bahçeleriyle çevrili 24 süitten oluşan Atzaro, İbiza’nın en ünlü spa otellerinden biri… Devasa bir açık hava spa’sına sahip otel aynı zamanda Bali tapınaklarını andıran kapalı bir alanda da iyileştirici tedavi ve terapiler sunuyor.

İbiza’da Slow Seyahat…
Atzaro

Pandemi öncesi açılan Can Sastre ise son dönemde sağlığın önemini kavrayan ve doğada iyileşme arayanların ilgi gösterdiği şık bir çiftlik-otel olarak popülaritesini koruyor. İbiza’nın sessiz köşelerinden birinde dinlenmek, enerji toplamak ve doğayla bağlantı kurmak isteyenleri ağırlayan Can Sastre, mis kokulu portakal bahçeleri, kadim zeytin ağaçları, rengârenk begonviller, dev palmiyeler ve verimli tarım arazileri ile dikkat çekiyor. Bu sıra dışı mülkteki her oda, beş yıldızlı bir otelin tüm konfor ve hizmetlerini sunarken kalabalıklar yerine mahremiyet vadediyor.

İbiza’da Slow Seyahat…
Can Sastre
Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir