Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

BMW Motoru LEGO Parçalarında

13 Aralık 2021
BMW Motoru LEGO Parçalarında

Pedala basmaya hazır mısınız? LEGO, BMW’nin gelmiş geçmiş en güçlü motosikletini Technic setine taşıyor.

BMW M serisi otomobillerinin pek çok kimsenin hayallerini süslediğine hiç şüphe yok. Peki ya, M serisi yarış motosikletine ne dersiniz? Markanın yüksek performans ve sportif sürüşte pek meşhur M serisinin yarış motosikleti yaklaşık iki sene önce duyurulmuş ve firmanın o güne kadar ürettiği en güçlü motosiklet olarak karşımıza çıkmıştı. Seriye dair heyecan verici bir diğer haber ise Lego’dan geliyor. BMW M 1000 RR motosikletini Lego taşlarıyla modellendiren marka, bu yeni Lego’ya, çalışan vitesli şanzıman ve 4 pistonlu motor ekliyor.

BMW tarihinin en güçlü motosikletlerinden BMW M 1000 RR’nin 1:5 ölçekli modeli oldukça ayrıntılı bir Lego Technic oyuncağı. 1.920 parçadan oluşan model yaklaşık 28 cm yüksekliğinde ve 45 cm uzunluğunda tasarlanmış. Markanın Technic serisinden bir model olduğu içinse en ilgi çekici yanı sahip olduğu işlevsel parçalar oluyor. Üç vitesli şanzıman, altın şanzıman tahrik zinciri, dört zamanlı motor, ön ve arka süspansiyonlarla parçaları birleştirirken heyecan katsayısı epeyce artacak gibi görünüyor.

Bmw Motoru Lego Parçalarında
Lego

Lego tasarımcılarından Samuel Tacchi, BMW Motorrad serisinden bir model için çalışmanın oldukça eğlenceli olduğunu söylüyor. Bu kadar güzel tasarlanmış motosikletin dünyaca sevilmesinin altında elbette ki haklı bir sebebin olduğunu belirten Tacchi, Lego Technic’in ürettiği modelin de gerçek hayattaki adaşı gibi bir galip olacağından emin olduklarını ekliyor.

Görsellerinden de anlaşıldığı üzere son derece detaylı bir şekilde yetişkinler için tasarlanan Lego modelinin fiyatı da oyuncağın performansı kadar yüksek belirlenmiş, modelin satış fiyatı 299 dolarak olarak belirlenmiş. Bir başka motosiklet seti olan Lego Ducati’yle karşılaştırıldığında neredeyse 4 kat daha pahalı olsa da bu yeni motosikletin detayları ve iki bine yakın parçası artan fiyata değer olduğunu gösteriyor. 1 Ocak’tan itibaren markanın web sitesinden satışa sunulacak Lego BMW M 1000 RR motosikleti, 1 Mart’tan itibaren de raflardaki yerini alacak. Yeni yıla bundan daha hızlı bir giriş yapılabilir miydi?