Artık Kaybetmekten Korkmayın: Apple AirTag

Apple geçtiğimiz saatlerde Find My ™ uygulamasıyla en önemli eşyalarınızı takip etmeye ve bulmaya yardımcı olan küçük ve zarif tasarımlı bir aksesuar olan AirTag ™’i tanıttı.

Bundan böyle kaybolan anahtarlarınızı yahut cüzdanlarınızı evin içinde yana yakıla aramak yerine Apple’ın yeni tasarımı AirTag ile takip edebileceksiniz. iPhone kullanıcıları için günlük hayatlarındaki önemli eşyalarını bulmalarını ve takip etmelerini kolaylaştıracak küçük ve zarif tasarımlı AirTag, Apple’ın Hermès işbirliği ile karşımıza çıkıyor. Bu küçük ve sevimli aletin öne çıkan özelliklerinden biri hafif yapısı ve kolay kurulumu. Bu hafif yapısı sayesinde bir çantaya, cebe yahut bir anahtarlığa yerleştirmeniz mümkün. Kurulumu AirPods’a oldukça benziyor, bağlanmak için iPhone’nuza yaklaştırmanız yeterli olacak. Kurulumundan sonra Find My uygulamasında görünen AirTag’in mevcut ve son konumu haritada bulunabilecek. Bu sayede kaybolan eşyalarınızın konumunu görebiliyor olacaksınız. Tüm bunlar sağlanırken kişisel bilgilerin mahremiyeti de korunuyor olacak, AirTag verileri ve konum bilgilerini hafızasında depolamayacak.

Hermès işbirliğiyle üretilen el ve sırt çantası, anahtarlık gibi el yapımı deri aksesuarlardan oluşan zarif bir ürün yelpazesi de sunuluyor. Sanıyoruz ki AirTag’in eğlenceli yanlarından biriyse satın alırken kişiselleştirmenizin mümkün olması. 31 emoji seçeneği ve metin alternatifiyle AirTag’inizi istediğiniz baskılarla ücretsiz olarak donatabilirsiniz.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra tüm Apple ürünleri, yüzde yüz karbon nötr anlayışıyla üretiliyor. AirTag’de de yüzde yüz geri dönüştürülmüş teneke kullanılmış, ambalajı ise sorumlu şekilde yönetilen ormanlardan gelen ağaç liflerinden üretilmiş. 30 Nisan’dan itibaren satışa sunulacak olan AirTag sayesinde evden çıkarken kaybolan anahtarlarınızı aramak için vakit kaybetmenize gerek kalmayacak.