Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Apple’ın Yeni Ürünleri: iPhone 14, Watch Ultra ve Yeni Airpods Pro’lar…

8 Eylül 2022
Apple’ın Yeni Ürünleri: iPhone 14, Watch Ultra ve Yeni Airpods Pro’lar…

Apple’ın yeni ürünleri geçtiğimiz gece California’daki Steve Jobs Tiyatrosu’nda düzenlenen fiziksel etkinlikle duyuruldu. Yenilikler arasında iPhone 14 ve 14 Plus, Airpods Pro, Apple Watch Ultra ve Watch 8 serisi vardı.

Dürüst olmak gerekirse dün geceki Apple yeniliklerinden biz Saatolog editörlerini en çok heyecanlandıranı Apple Watch Ultra oldu. Nitekim hemen “Yeni Apple Watch Ultra, İsviçre Saatçiliğinin Yolunu mu İzliyor?” dediğimiz bir yazıyla bu sansasyonel saati kaleme aldık. Fakat markanın yenilikleri Watch Ultra ile sınırlı değildi elbette: iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, Watch Series 8 ve AirPods Pro’lar…

iPhone 14 Pro ve Pro Max

Gözler ilk olarak iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’e çevrildi, Türkiye’deki Apple meraklıları için yeni ürünlerin fiyatları da merak konusuydu bir yandan. Marka, kur fiyatları sebebiyle Türkiye’deki satış fiyatlarına zam yaptı, fakat dünya genelinde beklenenin aksine fiyatlarda bir artış olmadı. Gelelim iPhone 14 Pro ve iPhone Pro Max’lere: Her iki model de gücünü, bir akıllı telefonda bulunan en hızlı çip olan A16 Bionic’ten alıyor. iPhone 14 Pro aynı zamanda, pro kamera sistemini yeni bir seviyeye taşıyor. Yeni sistemde iPhone’da ilk kez sunulan ve bir dört pikselli sensöre sahip 48 MP ana kamera ve loş ışıkta çekilen fotoğrafları çarpıcı bir şekilde iyileştiren Photonic Engine bulunuyor. Yeni bir uydu özelliği sayesinde kullanıcılar bulunduğu yerde bağlantıları olmasa bile SOS mesajları gönderebilecek. Her iki model de koyu mor, gümüş rengi, altın rengi ve uzay siyahı seçenekleriyle sunuluyor. Telefonlar için ön siparişler 9 Eylül’de başlayacak ve her iki model de 16 Eylül’den itibaren satışta olacak.

Apple’ın websitesinden duyurduğu habere göre, iPhone 14 Pro’nun Türkiye satış fiyatı 39.999 TL, iPhone 14 Pro Max’inki ise 43.999 TL.

Apple Watch Series 8 ve Apple Watch SE

Yenilikler arasında markanın en çok satan iki akıllı saat modeline yeni teknolojiler ve güvenlikle ilgili inovasyonlar getiren Apple Watch Series 8 ve yeni Apple Watch SE vardı. Tüm gün süren 18 saatlik pil ömrüyle Apple Watch Series 8, sıcaklık algılama becerileri, EKG uygulaması ve düşme algılama gibi yenilikleriyle sınıfının sağlık ve güvenlik özellikleri daha da ileriye taşıyor. Yeni Apple Watch SE ise Acil SOS güvenlik özelliği ve kalp atış hızı bildirimleriyle temel Apple Watch deneyimi sunuyor. Her iki model de Ay ve Metropolitan gibi yeni ve daha özelleştirilebilir kadranlarla geliyor. Apple Watch SE’nin satış fiyatı ise 5.999 TL.

Apple’ın Yeni Ürünleri: Iphone 14, Watch Ultra Ve Yeni Airpods Pro’lar…
Apple Watch SE

Apple Watch Nike ve Apple Watch Hermès de bu sonbaharda yeni kayışlar ve kadranlar sunacak. Nike yeni ve canlı Spor Kordon renklere ve üzerinde “Just Do It” logosu bulunan sportif bir kayışla gelirken Hermès de yüzlerce mikro perforajdan oluşan sportif bir H motifine sahip parlak paslanmaz çelik zincirli, bileği iki tur saran deri bir kayışla sunuyor.

Apple’ın Yeni Ürünleri: Iphone 14, Watch Ultra Ve Yeni Airpods Pro’lar…

AirPods Pro

Yeni nesil AirPods Pro ise gelişmiş Aktif Gürültü Engelleme özelliği ve çeşitli kolaylıklar sağlayan özelliklerle geliyor. AirPods Pro, bugüne kadarki en gelişmiş AirPods olarak çığır açıcı bir ses performansı sunma iddiasında. Dokunmatik denetimle ortam oynatma ve doğrudan alt uçtan ses düzeyini ayarlama özelliğinin yanı sıra pil ömrü de daha uzun.

Apple’ın Yeni Ürünleri: Iphone 14, Watch Ultra Ve Yeni Airpods Pro’lar…
Yeni ekstra küçük kulaklık ucu sayesinde AirPods Pro, çeşitli kulak yapılarına daha iyi uyum sağlayabiliyor.

Yıllar sonra çevrimiçi olarak düzenlenen fiziksel etkinliğine katılan BBC Kuzey Amerika Teknoloji Muhabiri James Clayton, tanıtılan bu yeni ürünlerden hiçbirinin teknoloji dünyasında devrim yaratacak türden olmadığını söylüyor. Ayrıca Clayton’a göre, şirketin saatlerine ve telefonlarına eklediği sağlık ve güvenlik özelliklerinin önümüzdeki yıllarda da bu alana ağırlık vereceğinin bir sinyali olduğunu söylüyor.