Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Zermatt’ın Cervo Dağ Oteli’nin Yeni Konsepti

18 Mart 2021
Zermatt’ın Cervo Dağ Oteli’nin Yeni Konsepti

Doğa içinde yer alan Cervo Dağ Oteli’nin yeni konsepti, sürdürülebilirlik üzerine kurulu.

İsviçre’nin ünlü kayak merkezi Zermatt’ta yer alan Cervo Dağ Oteli’nin yeniden tasarımını Alman mimar ekip Dreimeta üstlendi. 18 yeni oda ve süit eklenen otel, üç farklı konseptle şekillendi: Alp tarzı, göçebe ve avcı. Konseptlerine uygun olarak kullanılan sıcak renkler, ahşap döşemeler, doğal parçalarla birleşen modern vurgular kullanılmış, elbette tüm bunlara Matterhorn dağ manzarası eşlik ediyor.

Otelin yeni halinde dikkati çeken en önemli değişimlerinden biri ise sürdürülebilirlik konseptini hayata geçirmesi oldu. Otel bünyesindeki üç restoranın mutfağı çevreci anlayışla işletiliyor. Bazaar’da çevre duyarlı ve sebze ağırlıklı bir menü servis ediliyor; tabaklar Doğu’nun hareketli mutfağından ilham alınarak hazırlanılıyor. Otelin bir diğer mutfağı, İtalyan restoran Madre Nostra; burada da yerel çiftçilerden gelen mevsimler sebzeler kullanılıyor, kullanılan balıklardan yerel çiftliklerden alınıyor. Ferdinand ise, Alpler’in yerel tatlarını sunan bir restoran.

Otelin ısınması da jeotermal yollarla sağlanıyor. Otelin balkonlarına yerleştirilen panellerle sağlanan sistem, enerji ihtiyacının neredeyse yüzde 95’ini karşılıyor. Otel sürdürülebilirlik anlayışı içerisinde keyifli bir kış tatili sunuyor. Yüksek karlı dağların arasında, metropolün karmaşasından uzakta doğayla bütünleşmiş hissetmeniz mümkün olmuyor.

Zermatt

Zermatt, gittiğiniz mevsime bağlı olarak farklı güzellikler sunan bir coğrafyada bulunuyor. Kış sporları için ideal bir konumda olan bölge, yüksek dağlı manzaralarıyla cazip bir tatil mekânı. Ayrıca yüksek rakımından dolayı, yaz aylarında bile kayak yapmak için elverişli. Zermatt’taki tatiliniz boyunca keşfedebileceğiniz bazı yerler ise şöyle: Gornergrat Gözlem Platformu, Matterhorn Müzesi, Schali Gölü.

Cenevre Gölü’nün Bereketli Topraklarında bir Gastronomi Turu

Dünyanın En İyi 8 Kayak Merkezi