Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Virgil Abloh’un Son Koleksiyonu: “Daybreak”

18 Şubat 2022
Virgil Abloh’un Son Koleksiyonu: “Daybreak”

Virgil Abloh’un tasarladığı son koleksiyon olan “Daybreak”, mart ayında mağazalardaki yerini alacak.

Sokağın stilini yüksek modaya taşımış, kalıpları yıkmıştı Virgil Abloh. Onu farklı kılan da buydu, felsefesi insanların gerçekten dokunduğu kıyafetlere hakim olmaktı. Bir nesli analiz etti; insanlar neyi ve neden giyiyor soruları üzerine düşündü. En nihayetinde de ortaya onlarca koleksiyon çıktı, bunlardan en sonuncusu ise Louis Vuitton Pre-Fall 2022 Koleksiyonu oldu. Alboh’un yaratıcı usunun tüm izlerini taşıayn “Daybreak” adı verilen bu kapsül koleksiyon, mart ayında mağazalardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Virgil Abloh bu sefer iş kıyafetlerinin ciddi çizgilerini spor giyimle harmanlamış “Daybreak” koleksiyonunda. Özel dikim pantolonlar bol hacme kavuşup blazer yerine bluzlarla bir araya getirilmiş örneğin. Koleksiyonda Abloh’un elinin değdiği belli olan ceketler de ön planda: Monogram işli deri kollu ve deri logo grafikleriyle siyah tonlarında yün ceket, beyaz deri ve yünlü bomber ceket ya da deri panelli yeşil şişme motorcu ceket…

Koleksiyonun bir diğer yıldızı ise yetişkin kodlar, rahat kesimler ve hafif materyallerle yorumlanan çizgili mavi takım elbise. Çizgiler yalnız mavi takımda değil, beyzbol ceket ve pantolonda da karşımıza çıkıyor. Koleksiyonda Abloh, hem Louis Vuitton geleneksel çizgilerini hem de iş yaşamının kodlarını rahat ve sportif bir tarzla bir araya getiriyor. Ünlü mimar Le Corbusier tarafından inşa edilen Firminy kompleksi ise Abloh’un yaratıcı felsefesini bütünüyle ortaya koyan koleksiyonun çekimlerine ev sahipliği yapıyor.

Virgil Abloh’un Son Koleksiyonu: “Daybreak”
Virgil Abloh’un Son Koleksiyonu: “Daybreak”