Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Şık Bir Evin ABC’si

24 Ocak 2022
Şık Bir Evin ABC’si

A’dan Z’ye modanın sözlüğünü yazan Dior, yeni koleksiyonu ABCDior ile bu sefer evlere yeni bir sıcaklık getiriyor.

Bu karlı kış günlerinin en sıcak yanı ne olsa gerek? Pek tabii, içimizi ısıtacak onlarca an bulabiliriz. Bize kalırsa bu anlardan en keyiflisi, aralanmış perdeden kar tanelerinin yavaş yavaş yere düşmesini izlerken sıcak bir sofrayı sevdiklerimizle paylaşmak olacaktır. Bizim soframızdaki davetlilerden biri ise Maria Grazia Chiuri’nin tasarladığı ABCDior koleksiyonu.

Chiuri’nin ikonik koleksiyonlarından biri haline gelen Mitzah eşarp koleksiyonunun desenlerinden yola çıkarak tasarlanan bu ev dekorasyonu koleksiyonu tabaklar, tepsiler, kadehler, mumlar ve kırtasiye malzemeleri gibi bir dizi ev dekoruna ev sahipliği yapıyor.

Şık Bir Evin Abc’si
Şık Bir Evin Abc’si

Fransızların “toile de Jouy” adını verdiği meşhur kumaşları, bu koleksiyonda yeniden yorumlanarak Dior’un 1947’de açılan ilk butiği Colifichets’te kullanılan ikonik desenleri de hayata geçiriyor. Bu ikonik desenleri koleksiyondaki pek çok üründe görüyoruz; bu ürünler arasında en ilgi çekici olanlardan biriyse bir alfabe kitabının üzerindeki tasarımlar olmuş. Alfabetik olarak ciltlenen ince kitapçıklar marka tarihinden çeşitli anekdotları içeriyor.

Sanıyoruz ki Maria bu masaya yalnız modanın en güzel halini koymamış; yaşama sevincini koymuş, pencereden gelen ışığı ve çiçeklerini de koymuş: “Masa da masaymış!”

Şık Bir Evin Abc’si
Şık Bir Evin Abc’si
Şık Bir Evin Abc’si
Şık Bir Evin Abc’si
Şık Bir Evin Abc’si
Şık Bir Evin Abc’si