Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Sevgililer Günü Rehberi

12 Şubat 2022
Sevgililer Günü Rehberi

Sevgililer Günü artık tam anlamıyla gelip çatmışken son anda plan yapmak isteyen yahut sevgilisini sürpriz hediyelerle şaşırtmak isteyenler için bonus listemizi sunuyoruz.

Sevgililer Günü Rehberi

Nereye Gitmeli?

Roka Istanbul

“Robata” adı verilen Japon ızgarası etrafında şekillenen bu meşhur restoran misafirlerini açık mutfağı etrafında ağırlıyor. Restoranın executive şefi Hamish Brown tarafından hazırlanan menüsünde ROKA’nın ödüllü imza yemekleri sunuyor. Susamlı miso ve palamut talaşı ile kızarmış patlıcan salatası, karabiber sirke sos ile dana eti ve zencefilli Japon mantısı, közlenmiş biber soslu yengeç ve eryngii mantarlı ve wasabi ponzu soslu antrikot bu menüdeki özel lezzetlerden bazıları. Restoranın en romantik yanı ise İstanbul Boğazı’nı kucaklayan terası.

Sevgililer Günü Rehberi
Sevgililer Günü Rehberi

Kolumuzda ise bir Jacques Philippe…

İsveç saatçiliğinin tüm ustalığını ve zarafetini bünyesinde barındıran Jacques Philippe saatlerinden JPQLS083328 referans numaralı model bu özel akşama zarif bir eşlikçi olabilir. Kadınlar için tasarlanmış model, zarafetiyle dikkatlerini üzerine çekiyor. Pembe altın renginin çelikle uyum yakaladığı saatin bezelinde ve kadranında kullanılan Swarovski taşlar tıpkı bir sevgilinin gözleri gibi ışıltıyla parlıyor. Kadrandaki çizgisel desenler ve takvim detayı ise saatin dinamizmini artıyor.

Sevgililer Günü Rehberi
Sevgililer Günü Rehberi

İtalyan esintilerinin hâkim olduğu bir başka romantik gece içinse siyah ve pembe altının bir arada harmanlandığı bir Jacques Philippe saatini seçiyoruz. JPQGS143411 referans numaralı bu erkek saati, spor tasarımıyla öne çıkıyor. Siyah kadranıyla uyumlu siyah silikon kayışı sportif havasını artırırken pembe altın kasası ve kadrandaki pembe altın dokunuşları da saatin zarafetine yalın ve özgün bir dokunuş katıyor.

Sevgililer Günü Rehberi
Sevgililer Günü Rehberi

Terrazza Eataly

Bu romantik gece için bir başka alternatif için ise İtalyan mutfağının kapılarını çalıyoruz. Her köşesinde İtalyan geleneklerine, tatlarına ve sanatına rastladığımız Terrazza Eataly, İtalyan şef Claudio Chinali’nin şefliğinde yönetiliyor. Sevdiğinizle birlikte adeta aşıklar şehri Roma’da bir gezintiye çıkmış gibi hissedeceğiniz Terrazza Eataly’de Sevgililer Günü’ne özel hazırlanmış mönünün yanı sıra Mutfak Atölyesi’ndeki workshoplar da planınızın bir parçası olabilir.

Sevgililer Günü Rehberi
Sevgililer Günü Rehberi