Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Saatolog Picks: 2024’ün 5 Yeni Genç Moda Markası

19 Şubat 2024
Saatolog Picks: 2024’ün 5 Yeni Genç Moda Markası

2024’te moda sahnesinde adından sıkça söz ettirecek 5 markayı seçiyoruz.

Moda haftaları son sürat devam ederken, yıllardan beri süregelen moda hanedanlığında tahta oturanların sunduğu görsel şölene tanıklık ediyoruz. Moda endüstrisinin demirbaş dişlileri haline gelen markaların yeni koleksiyonlarını büyük bir heyecanla takip ederken, bir yandan da bu çarkın birer parçası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen markaları radarımıza alıyoruz. Bugünün genç girişimcileri, ilerleyen yıllarda başroldeki markaların kreatif direktörlük koltuklarına geçtiklerinde, onları bugünkü işleriyle de hatırlamak adına, Saatolog editörleri olarak 2024 yılında moda sahnesinde adından sıkça söz ettirecek 5 markayı seçiyoruz.

Awake NY

Moda Markası
Moda Markası

Her ne kadar 2012 yılında kurulmuş olsa da, son birkaç sezondur adından sıkça söz ettiren Awake NY, adını gururla üzerinde taşıdığı New York’un multikültürel yapısından, çeşitliliğinden ve renkli hayatından ilham alıyor. Klasik bir Tommy Hilfiger logosunda değişikliğe gidip, kendi adını buraya yerleştirme cesaretini gösteren ve bundan başarı elde eden marka, özellikle sokak kültürünü takip eden yeni jenerasyon tüketicinin radarında. 

Fforme

Moda Markası
Moda Markası

Bugünün en büyük trendlerinden biri olan kapsül gardırop, tam bir şehir efsanesine dönüşecekken, kreatif direktör Paul Herbers Fforme’u kuruyor ve herkesin diline pelesenk olan o kapsül seçki, bu marka ile var oluyor. Birbiri içerisinde kolayca karıştırılabilen, giymesi kolay, stilize etmesi belki biraz zor parçalar, ama konforlu, modern ve havalılar. Minimal, genç ve dinamik bir duruş arıyorsanız, yeni moda markanızı buldunuz. 

Grace Wales Bonner 

Saatolog Picks: 2024'Ün 5 Yeni Genç Moda Markası
Moda Markası

2014 yılında kendi adını taşıyan markasını kurduktan sonra genç tasarımcı ödüllerini toplayan, CFDA, LVMH gibi moda sektörünün güçlü isimlerinin dikkatini çeken Wales Bonner, Afrikalı kökenlerini bugünün moda algısıyla harmanlayarak tasarlıyor. Adidas’la giriştiği işbirliğinde birden çok sezon gören tasarımcı, bugünlerde Avrupa moda sahnesinde ön planda. Günlük hayata karışabilen, rahat ama detaylarla zenginleşen tasarımları, dikkat çekiyor. 

Conner Ives 

Saatolog Picks: 2024'Ün 5 Yeni Genç Moda Markası
Moda Markası

28 yaşındaki Amerikalı genç tasarımcı, Central Saint Martin’s’i bitirdikten sonra hızlı bir şekilde moda dünyasına giriş yapıyor. Londra’da yerleşen ve kendi adını taşıyan markasını kuran tasarımcı, Amerikan rüyasına duyduğu ev özlemini, Londra estetiğiyle bir araya getirerek tasarlıyor ve bugün, moda sahnesindeki pek çok önemli isim, sokak stili fotoğraflarında Ives’in parçalarını taşıyor. 

16 Arlington

Moda Markası
Moda Markası

İtalyan köklerini Londra’nın moda sahnesiyle bir araya getiren marka, hem partner hem iş arkadaşı olan ikili Marco Capaldo ve  2021 yılında vefat eden Federica ‘Kikka’ Cavenati’nin estetiğini yansıtıyor. Capaldo, ikili adına tasarlamaya devam ederken, 16 Arlington’ın couture’ü sokağa taşıyan estetiği, oldukça ses getiriyor.