Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Rengârenk: RM 07-01 Colored Ceramics

3 Ağustos 2021
Rengârenk: RM 07-01 Colored Ceramics

Richard Mille’in en feminen serisi RM 07-01, eklenen rengârenk modellerle artık markanın en eğlenceli serisi olmaya da aday.

RM 07-01 Colored Ceramics (Renkli Seramik) serisi hakkında yazmaya başlamadan evvel, markanın geçtiğimiz aylarda duyurduğu RM 07-01 Racing Red’i de akılda tutarak İsviçreli saat üreticisinin renk kullanımı konusunda oldukça cesur davrandığını anımsatmakta fayda görüyorum. Markanın en feminen serisi olan RM 07-01 serisindeki saatler, aynı zamanda şık görünümleriyle de markanın ürün grupları arasında kendine has bir yer edinmeyi başarıyorlar. Gelelim yeni tanıtılan RM 07-01 Renkli Seramik serisine: Sınırlı üretimle duyurulan, teknik olarak gelişmiş seramikten üretilen üç yeni rengârenk model.

RM 07-01 serisine yeni eklenen bu renkli seramik temalı modellerin versiyonları şöyle: Açık mavi ve turkuaz renklerinin bir araya getirildiği RM 07-01 Pastel Blue; mor rengin ağırlıklı olduğu kasasında ve kayışında mavi detaylarla RM 07-01 Pastel Pink; kırmızı ve turuncunun ağırlıklı olduğu RM 07-01 Pastel Lavender. Yaz mevsiminden esintilerle gelen modellerin her biri 50 adetle limitli üretilmiş. Markanın kreatif direktörü Cécile Guenat tasarım sürecini şöyle anlatıyor: “Miami’de gördüğünüz Art Deco mimarisinden ilham aldım; bu pastel renkler ve cüretkâr desenler hemen göze çarpıyor ve harika bir enerji ve tavır yansıtıyor.”

Rengârenk: Rm 07-01 Colored Ceramics
Rengârenk: Rm 07-01 Colored Ceramics

Saatlerin tonneau biçimindeki kasaları bir tür bio-seramik malzeme olan TZP’den üretilmiş. Üç parçalı olan kasaların kalınlığı ise 45,66 x 31,40 x 11,85 mm, ki bir kadın saati grubunda üretilmiş modeller olmalarına rağmen hacimli olduklarını söylemek mümkün. 1400 Vickers sertlik seviyesinde üretilen kasalar çizilmeye karşı oldukça dirençli yapılarıyla geliyor. Farklı ve canlı renklerdeki kadranların üretimi içinse uzun ve yoğun bir işleme ve taşlama işlemi gerekmiş. Kasa bandı beyaz altından yapılırken taban plakası ve köprüler 5. derece titanyumdan yapılmış.

İskelet tarzındaki tasarımıyla in-house kalibre CRMA2, kadranın hemen altında yer alıyor. Güç rezervi 50 saat olan modelin su direnci ise 50 metre.

Rengârenk: Rm 07-01 Colored Ceramics
Rengârenk: Rm 07-01 Colored Ceramics

Kadranın tasarımında modern ve geleneksel teknikler bir araya getirilmiş: Kökleri 16. yüzyıla dayanan guilloché motifleri bitişlerde kullanılırken tasarımın merkezi rodyum kaplama kırmızı altından oluşuyor. Bu modellerle birlikte marka tarihinde guilloché motifinin ilk kez kullanıldığını da belirtelim.

Çift renkli kayışlar, altın guilloché kadranlı rengârenk kasalarla RM 07-01 serisinin en eğlenceli modelleri olarak karşımıza çıkan RM 07-01 Renkli Seramik Kapsül Koleksiyonu, bileğinize oyunlu ve enerjik bir hava taşıyor. Bizlerse yaz bitmeden rengârenk saatleri satırlarımıza taşımanın neşesini yaşıyoruz.