Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Prenses Diana’yı Konu Alan “Spencer”, Venedik İçin Gün Sayıyor

27 Ağustos 2021
Prenses Diana’yı Konu Alan “Spencer”, Venedik İçin Gün Sayıyor

Prömiyerini Venedik Film Festivali’nde yapacak olan, başrolünde Kristen Stewart’ın yer aldığı Pablo Larraín yapımı “Spencer”ın ilk fragmanı yayınlandı.

Venedik Film Festivali’nin başlamasına sayılı günler kala festivalin merakla beklenen filmlerinden “Spencer”ın ilk fragmanı yayınlandı. Halkın Prensesi olarak bilinen Prenses Diana’nın yaşamına odaklanan filmin yönetmenliğini Pablo Larraín üstleniyor. Diana’yı Kristen Stewart canlandırırken Sally Hawkins, Timothy Spall ve Jack Farthing oyuncu kadrosundaki diğer isimler.

Film anlatısını Prens Charles ile evliliğinin artık sonuna geldiğini düşünen Diana’nın Sandgringham Malikânesi’nde geçirdiği üç günlük Noel tatili üzerinden kurarak Diana’yı kraliçe olmaktan ayrı düşüren boşanma kararı sürecini anlatıyor. Oldukça az diyaloğun yer aldığı fragman, ilk bakışta Sandgringham Malikânesi’nin lüks ve büyüleyici yaşamına ışık tutarken Diana’nın yavaş yavaş sürüklendiğini buhranı veriyor. Fragmanın kapanışı ise Diana’nın seyircinin merakını yüksek tutacak bir repliğiyle oluyor: “Hiçbir şey bilmiyorlar.”

Prenses Diana’yı Konu Alan “Spencer”, Venedik İçin Gün Sayıyor
Filmin tanıtımıyla birlikte afişi de yayınlandı.

Bir yaşam öyküsünü beyazperdeye taşımanın her zaman yanlış anlaşılmalara sebep olabileceğini bilen yönetmen, film aracılığıyla bir masal yaratmaya çalıştıklarını söylüyor. Larraín ayrıca, filmi Lady Diana’yı tanımak için izleyenler olacaksa “Spencer”ın bunun için doğru adres olmadığını da belirtiyor.

5 Kasım’da ABD’de vizyona girecek “Spencer”, bu sezon için Diana’yı konu alan tek proje değil; yine kasım ayında sahnelenecek bir Broadway müzikali ve Netflix dizisi “The Crown” da Diana’yı seyircilerle buluşturacak. “Spencer”ın Türkiye’deki vizyon tarihi ise henüz belli değil. Bizlerse hem Venedik Film Festivali hem de “Spencer” masalı için nefeslerimizi tutuyoruz.