Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Pilevneli, Sanatı Yalıkavak’a Taşıyor

30 Haziran 2022
Pilevneli, Sanatı Yalıkavak’a Taşıyor

2 Temmuz’da açılacak Pilevneli Yalıkavak, 15 Eylül’e kadar çeşitli sergilerle Bodrum’da.

Bvlgari, Dior ve Chanel gibi yüksek moda dünyasının en niş markaları peşi sıra Bodrum Yalıkavak’taki yaz butiklerini açıyor, hem şehrin hem de dünyanın meşhur restoranları Bodrum’daki yeni adreslerini duyuruyorken sanat mekânları da rotasını Yalıkavak’a doğru çevirdi. Bu yaz Yalıkavak’ta göreceğimiz mekânlardan biri de Pilevneli Gallery.

2 Temmuz’da açılacak Pilevneli Yalıkavak, tüm yaz boyunca 6,5 dönümlük geniş bir arazi içerisindeki galeri mekânlarıyla sanat sergilerini Bodrumlularla buluşturacak. Pilevneli ve temsilcisi olduğu sanatçılardan Esra Gülmen, Ali Elmacı, Tarık Töre ve Mehmet & Kazım’ın Anim, Les Benjamins, Mergim, Misela ve Monsieur Chaussette markalarıyla işbirliğinden doğan eserler de Pilevneli Yalıkavak içerisindeki mağazada satışa sunulacak.

Pilevneli, Sanatı Yalıkavak’a Taşıyor
Pilevneli

Galeri, Avrupa’nın önde gelen galerilerinden Alman König Galerie ve İtalyan Galleria Continua’ya da ev sahipliği yapacak. İnsan figürü ve insanın fiziksel tasvirine odaklanan heykel sergisinde üç galeri, temsil ettiği üçer sanatçının eserlerini sergileyecek. König Galerie’den Daniel Arsham, Stephan Balkenhol ve Elmgreen & Dragset; Galleria Continua’dan Hans Op de Beeck, Michelangelo Pistoletto ve Pascale Marthine Tayou; Pilevneli’den ise Johan Creten, Serkan Sarıer ve Erdoğan Zümrütoğlu’nun eserleri bu sunum kapsamında sergilenecek.

Ziyarete açılacak bir başka sergi de, galerinin temsil ettiği sanatçıların eserlerinden seçilmiş ve galeri alanındaki tüm binalara ve bahçe içerisinde yayılacak şekilde çeşitli noktalarda sunulacak.