Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Parti Devam Ediyor: Hublot Big Bang DJ Snake

6 Eylül 2021
Parti Devam Ediyor: Hublot Big Bang DJ Snake

Hublot’nun Fransız müzisyen DJ Snake işbirliğinde tasarladığı 100 adetle limitli yeni modeli Big Bnag DJ Snake, mavi ve mor renklerindeki kadranıyla gece hayatını bileğinize taşıyor.

Bir saat kadranının ilham kaynağını nereden alacağı hiç belli olmuyor; bu, kimi zaman dünyanın en meşhur tablolarından biri yahut yıllar evvel yazılmış bir öykü bile olabiliyor. En gözde spor otomobilleriyle yapılan işbirlikleri ve Olimpiyat Oyunları’nın simgeleriyle donatılmış kadran örneklerinden söz etmiyorum bile. Son aylarda ise bu esinlenmelere ve işbirliklerine daha renkli ve canlı örnekler –aslına bakılırsa burada “zıpır” kelimesi de gayet uygun olur– ekleniyor ve yüksek saatçilik dünyası, festivallere duyduğumuz özlemi bu rengârenk kadranlarıyla gidermeye devam ediyor.

Çok değil, henüz yaz başında Bulgari’nin DJ Steve Aoki ile işbirliği içinde çıkardığı Bulgari Aluminium Steve Aoki Special Edition’ı yazmıştık. Şimdiyse henüz tam anlamıyla yaz mevsimiyle vedalaşmadan evvel dünyanın en meşhur DJ’lerinden biriyle yapılan rengârenk bir kadranı yazmanın heyecanını yaşıyoruz. İsviçreli saat markası Hublot, geçtiğimiz perşembe günü Fransız müzisyen DJ Snake ile işbirliği içinde ürettiği limitli modeli Big Bang DJ Snake’i duyurdu. Saatin pırıltı mor kadranı ve kasası müzik dolu bir pisti bileğinize taşıyor.

[metaslider id=15396 cssclass=””]

Saatin 45 mm’lik kasası ve bezeli saten cilalı titanyum ile kaplanmış. Hem kasa hem de bezelin ortak yanı yalnız titanyum materyali değil, ilk bakışta göze çarpan pırıltılı görünümü oluyor. Parti saatin kasa arkasında da devam ediyor; safir kristallerle donatılan kasa arkası da en az ön yüz kadar parıltılı. Mor ve mavinin parıltı kontrastı, saatin safir kadranında aynı renklerdeki detaylarla devam ediyor. Arap rakamları ve diğer göstergeler ise gümüş renginin zarif parlaklığında tercih edilmiş. Son dokunuş olan kauçuk kayış içinse iki renk tercihi var: Kamuflaj ya da fitilli siyah.

Saatin parıltılı yanı yalnız kullanılan renklerle elde edilmemiş, tasarımda beliren Newton Halkaları efekti (parıltılı etkiyi artırıyor) için her bir saat siyah PVD işlemine benzer bir süreçten geçmiş. Kasa ve bezeldeki titanyum kaplamalar ise renklendirme süreci ile maksimum seviyede sertliğe ulaşmış.

Elbette bu göz alıcı tasarımda DJ Snake’in dokunuşları da mevcut: Bezelin dış kenarındaki oyuklar sanatçı tarafından tasarlanmış. Kadrandaki dünya haritası ise Snake’in dünya çapındaki şöhretine atıfta bulunuyor. Bu “zıpır” saatin mekanizması ise 72 saat güç rezervi sunan bir HUB1242 Unico.

Parti Devam Ediyor: Hublot Big Bang Dj Snake
Parti Devam Ediyor: Hublot Big Bang Dj Snake

Hublot’nun CEO’su Ricardo Guadalupe’nin “dokunduğu her şeyi altına dönüştürüyor” dediği DJ Snake, ilk çıkışını 2011’de prodüktörlüğünü yaptığı Lady Gaga şarkısı “Goverment Hooker” ile yakalamıştı. Aynı yıl bu albümle Grammy Ödülü’ne aday olarak gösterildi. Sanatçının işbirlikleri Justin Bieber, Kanye West ve Travis Scott gibi sanatçılar devam ederken pek çok defa Platin Plak ödülleri de kazandı.

Hublot ile işbirliği sonrası Hypebeast’e röportaj veren sanatçı, her zaman geç kalmasına rağmen günlük hayatta da sürekli saat taktığını söylüyor. Hatta öyle ki, saat takmadan sahneye çıktığı olmamış. Snake’in bu işbirliğinde en zorlandığı nokta ise bir saate kaç tane hareket eden parçanın entegre edilebileceğini anlamak olmuş.

Saatin tanıtımı, geçtiğimiz perşembe günü DJ Snake’in Paris’te verdiği bir konserle yapıldı.