Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Otel Devinden Giyim Koleksiyonu: Essential by Aman

17 Haziran 2021
Otel Devinden Giyim Koleksiyonu: Essential by Aman

Dünyanın dört bir yanında bulunan yerelden ilham alan lüks otelleriyle tanınan Aman, tanıttığı yeni kıyafet koleksiyonuyla yalın tarzını modaya da taşıyor.

Dünyanın en lüks otellerinden kabul edilen Aman otelleri, inşa edildikleri doğal çevreyi tamamıyla kucaklayan, yerelden ilham alan mimarileri ve misafirlerine sunduğu mahremiyetle tanınıyorlar. “Huzurun mekânı” olarak tanıtılan markanın ilk oteli Amanpuri ile temelleri 1988’de atılan Aman otelleri şimdilerde 20’den fazla ülkede, 30’a yakın otel sayısıyla misafirlerini ağırlıyor. Bulundukları coğrafyanın atmosferiyle bütünleşmiş Aman otelleri hakkında uzun uzun yazmak mümkün: Örneğin Yunanistan’daki Amanzoe ve İtalya’daki Aman Venice otelleri manzaralarıyla benim favorilerim arasında; fakat ben bu yazımda Aman otellerini değil, tanıttıkları yeni kıyafet koleksiyonu hakkında yazacağım.

Markanın “Essential by Aman” adını verdiği koleksiyon, Aman otellerinin yerelden ilham alan felsefesinden alınan ilhamla tasarlanmış. Koleksiyon, spor giyim, günlük giyim, triko, mayo ve tatile çıkarken yanınıza almak isteyeceğiniz yumuşak parçalardan oluşuyor. Koleksiyonun tasarımdan üretime her aşaması İtalya’da yürütülmüş. Tasarımların genelinde sadelik hakim, tıpkı otellerin mimari tasarımında görülen abartısız ve ince detaylar gibi. Otellerin yansıması yalnız parçaların grafik tasarımında değil, renk paletinde de karşımıza çıkıyor: Parçalardaki sıcak tonlar Marakeş’teki Amanjena’nın topraklarından ilham alırken koyu mavi ve yeşil renkler, Yunanistan’daki Amanzoe’nin deniz ve zeytin ağaçları manzaralarına atıfta bulunuyor.

Sabah yogası ve antrenmanlar için tasarlanan spor kıyafetleri oldukça ince bir kumaş olan mikro fiber elastandan üretilmiş. Aynı zamanda, günlük giyim parçalarında kullanılan Japon pamuğu ve İtalyan kaşmiri kıyafetlerin rahatlığını artıran detaylar olmuş.

Koleksiyonun sofistike tarzdaki mayolarıyla rahatlıkla kombine edebileceğiniz düğmeli bluzlar ve zarif ipek gömlek elbiselerin yanı sıra gece şıklığı için şal elbiseler ve palazzo pantolonlar tasarlanmış.

Koleksiyon erkek şıklığını ise örme polo gömlekler ve keten pantolonlarla sunuyor.

Otel Devinden Giyim Koleksiyonu: Essential By Aman
Otel Devinden Giyim Koleksiyonu: Essential By Aman