Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

NeoStrata Artık Türkiye’de!

12 Ocak 2022
NeoStrata Artık Türkiye’de!

NeoStrata, kelime anlamı “yeni katmanlar” olan bir dermokozmetik markası. Bu cilt ürününün en önemli özelliği ise, adından mütevellit, cildin katmanlarını yenileyerek sağlıklı ve yeni cilt katmanını ortaya çıkarması. Artık Türkiye’de de olan bu markaya daha yakından bakalım…

Sihirli lambadan bir cin çıksa ve üç dilek hakkımız olduğunu söylese, bu dileklerden biri ışıltılı, pürüzsüz ve sağlıklı cildin sırrını öğrenmek olurdu hiç şüphesiz. Gerçek şu ki, ne elimizde bir sihirli lamba var, ne de içerisinde bir cin. Fakat, yine de ışıltılı bir cilde sahip olmak için güzel bir haberimiz var: NeoStrata artık Türkiye’de.

NeoStrata’yı yakından tanıyalım…

Yaklaşık 40 senedir cilt bakım ürünleri üreten NeoStrata, dermokozmetik alanın en güvenilir ve rağbet gören markalarından biri. Markanın hikâyesi 1974 yılında kurucularının alfa hidroksit asitlerin cildin yenilenmesinde daha yumuşak ve kusursuz görünmesinde etkili olduğunu keşfetmesiyle başlamış. Bu seneler içerisinde hayata geçirilen NeoStrata, zamanla cilt sağlığı üzerine yeni keşifleriyle dermokozmetikteki yerini sağlamlaştırmış. Örneğin 1990’larda poli hidroksit asitlerin yaşlanma karşıtı etkisi keşfedilerek ürünlere entegre edilmiş.

Biraz daha günümüze doğru geldiğimizde ise NeoStrata’yı artık cildi pul pul soyarak yenilenmesini sağlayan asitsiz amino şeker teknolojisiyle tanıyoruz. Bu asitsiz amino şeker teknoloji sayesinde cildin taze ve yeni hücreleri dökülen katmanın altından ortaya çıkıyor. Çizgiler ve kırışıklıklar gideriliyor, uzun kullanımda ise koyu lekelerin giderilmesi hedefleniyor. NeoStrata Enlighten Pigment Controller, mevcut lekelerin giderilmesi ve hücre döngüsünü hızlandırmak için bu ürün grubunda sıklıkla önerilen kremlerden biri örneğin.

Markanın cilt üzerine yaptığı çalışmalarda elde ettiği en önemli buluşlardan biri de “glikolik asit”. Bu asit sayesinde cilt üzerindeki tabaka pul pul soyularak ölü deri atılıyor. Böylece, taze ve yeni deri katmanı ortaya çıkıyor. Bu teknoloji sayesinde NeoStrato kendine dermokozmetik ürün grubunda ayrı bir yer ediniyor. Marka aynı zamanda özel patentli cilt yenileme teknolojileri üreten tek isim, bu yüzden de dermatologlarca yürütülen klinik çalışmalarla üretiliyor ve yine dermatologlar tarafından sıklıkla öneriliyor.

Neostrata Artık Türkiye’de!
Neostrata Artık Türkiye’de!

Cildim için Hangi NeoStrata?

Yüksek konsantrasyonlu ve yaşlanmaya çözüm getiren bir arayış içerisindeyseniz Skin Active serisi iyi bir seçenek olabilir. Koyu leke ve renk eşitsizlikleri içinse Englighten serisi öneriliyor. Hassas ciltlerin kızarıklığını azaltmak için Restore serisine, zayıf yüzey dokusuna sahip normal cildi yenileyip pürüzsüzleştirmek için de Resurface serisine göz atılabilir. Ve tabii güneş ışınları… Defend serisindeki ürünler de güneş ışığını yansıtarak zararlı ışınların cildin alt katmanına ulaşmasına engel oluyor.

NeoStrata’nın Resurface ürün grubundaki yüz yıkama jeli İngilizce erkek editörlerince oldukça beğenilmiş. Öyle ki, yazılan yorumlardan biri de, “Böylesini ancak bir Instagram filtresi yapabilirdi!” olmuş. Sizler cildinizin hangi Instagram filtresini kullanmıyormuş gibi görünmesini dilerdiniz, bunu bilemeyiz. Fakat, Türkiye’ye adımını atan NeoStrata’lara jnjconsumer.com’da verilen adreslerden ulaşabilirsiniz.

Neostrata Artık Türkiye’de!
Neostrata Artık Türkiye’de!