Montblanc’ın Yeni Derisi

Montblanc’ın kült koleksiyonu Meisterstück yeniden sahnede.

Bundan aylar evvel Montblanc ile ilgili kaleme aldığımız bir yazıda, “Bir markayı kült hale getiren değerler nelerdir?” diye sormuştuk. Sıraladığımız yanıtlar ise şöyleydi: Kuruluşundan bu yana gelen mirasları yaşatmak, bu mirasları güncellemek ve sürdürülebilir kılmak. 1906’da kurulduğundan bu yana “small leather goods” segmentindeki mirasını hem koruyup hem de yenileyerek çantadan cüzdana bilumum deri ürünler üreten Montblanc, bugünlerde karşımıza bir kere daha derinin yeni bir yüzüyle çıkıyor: Meisterstück Koleksiyonu.

Markanın en kült koleksiyonlarından biri olan Meisterstück Koleksiyonu bu sefer modernize edilmiş bir amblem, daha cesur formlar ve daha parlak bir deriyle geliyor. Ağırlıklı bir çanta koleksiyonu olsa da eşlik edecek küçük aksesuarlar ihmal edilmemiş; portföy ve cüzdanlar bu yeni Meisterstück’ü zenginleştiren küçük ve sevimli detaylar arasında. Bu detaylardan en sevimlisi ise 1920’lerde tasarlanan Montblanc reklamlarından ilham alan dağ görünümünün küçük para torbası üzerine taşınması olmuş diyebiliriz.

Baştan aşağı derinin ve Montblanc’in ruhunu hissettiren bu koleksiyona dünya genelindeki Montblanc mağazalarından ve markanın websitesinden ulaşmak mümkün.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir